• futboldan nasıl uzaklaşmışsam ekşi'de başlığına denk gelmesem haberim olmayacak. akşam derbi varmış ve ben şimdi öğreniyorum. nereden nereye..
  • yıl olmuş 2016 o sene bu sene diyenler var. bu kafaya nasıl geliyorsunuz?
  • bütün olasılıklar beraberlik diyor.
  • --- spoiler ---

ben ki türkiye cumhuriyetinin içinde cumhuriyet, milyonların gözünde cennet, renkleri sarı lacivert; 100 yılı devirmiş bir çınar, ateşi kalpleri yakar, şarkısı dilden dile akar; mabedini yenilmez kılmış, tarihi altın harflerle yazılmış, karşılıksız gönüllerce sevilmiş; asla değil bir cemaate hiç kimseye ne kul köle ne arka kapı olmuş, ruhu zaferlerle yoğrulmuş; lefter'in can'ın alex'in hayat bulduğu, üzerinde efsane çubuklu, kadıköy'ün efendisi, yenilmez, eğilmez, devrilmez efsane spor kulübü fenerbahçeyim.

sen ki fransa vilayetinin soytarısı cimbomsun.

--- spoiler ---

geleneği değiştirmeyeceğimiz maç.
  • dakika 32.

fb ceza alanının hemen dışından çaprazdan bir gs'li futbolcu şut çekecek volkanın estetik bir kurtarış yapacak ama dönen topu eren derdiyok kafayla tamamlayacak. biz fb'lilerde uyuyan şener'e küfredecez.

rüyamda tam olarak böyleydi hayırlısı..
  • bu başlık altında 17,18 yaşındaki ergenlerin "gerçek derbi" söylemlerine sebep olan maçtır.

bak yavrum yaşın zaten 17. hadi 6,7 yıldır futbola ilgilisin diyelim. bu süre zarfında daha çok galatasaray şampiyonluğu görmüş olabilirsin. bu nedenle sırf son 6,7 seneye bakıp galatasaray dünyanın en güçlü takımıdır da sanabilirsin. hakikaten anlarım.

bilmen gereken şey ise biraz futbol tarihidir. git babana sana biraz anlatsın beşiktaşı ya da git video falan izle yeter ki bu kadar cahil olma. evet beşiktaş başarı bazında 10,15 sene kötü yönetildi diğer iki rakibinin biraz gerisinde kaldı ancak 114 yıllık bir kulüp 10 senesi kötü geçti diye dünyanın en kötü takımı olmuyor bunu beynine sok. gs 6 yıl şampiyon olmasa demek ki siz takım bile tutmayacaksınız. onun için o kadar yüksekten uçmayın da maça odaklanın.
  • sanki beraberlik
  • heyecanı az derbi. beşiktaş'ın ve hatta başakşehir'in oynadığı kompakt futbolu izleyince anlıyorsun ki, biz bu sezon da yok ben seni yendim yok sen beni yendin, oo ezeli rekabet, 17 yıl, sahanda kupa kaldırdım derken başkası şampiyon olacak.

fenerbahçe toparlanıyor ama 2 önemli futbolcusu yok, galatasaray çöküyor teknik direktörü yok. 3-0 gibi net bir skorla fenerbahçe kazanır bu maçı.
  • rüyamda stadın önünde bilet alayım derken dolandırıldığım maç.

adam bana yazın geçen sene oynanan liverpool - arsenal maç biletini veriyor ben de yiyorum.

sikiyim böyle rüyayı.

neyse, berabere bitecek maç.
  • gitmek isteyenlerin dolandırıcılara dikkat etmesi gereken maç.

(bkz: cay kahve asuman tarafından dolandırılmam)
hesabın var mı? giriş yap