şükela:  tümü | bugün
  • amazon türkiye'den sipariş ettiğim ürünün mng kargo şanlıurfa karaköprü şubesi'nde kaybolmasıdır.
    13 kasımda adresime gönderilen ürün şehir dışında olduğum için şubeye geri gönderildi. iki gün önce şubeye gittiğimde kargonun başka bir araçta olabileceğini, akşam durumla ilgili bilgi vereceklerini söylediler. kimse aramadı. bugün gittiğimde kargomun bulunamadığını araştırıldığını ve bulunduğunda aranacağımı söylediler. kaç gün bekleyeceğim konusunda bilgi verilmedi. genel merkezi aradım. kargomun bulunması için 15 gün beklemem gerektiğini, kargoyla ilgili kayıp istemi yapacağını ama sistemde arıza olması nedeniyle şubenin bu konuda yardımcı olması gerektiğini söylediler. şubeye söylediğimde ise kargomun kayıp olmadığını araştırıldığını tekrar söylediler.

rezaletler;
    1)şanlıurfa karaköprü şubesi ile genel merkezleri birbirlerine top atıyorlar, kimse hatayı üzerine almıyor ve durumun akıbeti belirsiz,
    2)15 günde tüm türkiye'yi mi arayacaklar, nasıl bir bekleme süresidir,
    3)tüm bu süreçler sonucunda kargom bulunamazsa aynı ürünün temini değil de para iadesi yapılması ve benim ürünü alırken yararlandığım ciddi indirimin boşa gitmesi,

not: amazon müşteri hizmetlerine durumun geri bildirimini yaptım. kendilerinin mng ile çalışma dışında hiçbir olumsuzluğu olmamasına rağmen ürünün yararlandığım indirimle bana ulaşmasında yardımcı olacaklarını ve mng kargo ile iletişime geçeceklerini söylediler. teşekkürler.
    bu entry gelişmelere göre güncellenecektir.

edit: kargomu bu akşam teslim aldım. bu entryden sonra mngkargotarafından mesaj kutum yeşillendirildi ve iletişim bilgilerim istendi. bugün kargomun barkodunun karışması nedeniyle başka şubeye gittiği söylendi ve akşam tarafıma teslim edileceği söylendi. mng kargo keşke kargomla ilgili gelişmeleri zamanında paylaşsaydı da buraya yazmak zorunda kalmasaydım.
    sevgili suserler kargo başlıklarının gereksizliklerinden bahsetmişler, haklılar. ama kargonun kaybolması bu başlığı hakediyordu. sözlük genel bir temizliği hakediyor ama bundan önce olmaması gereken daha nice başlık var.
  • yani artık bence tarihli bir şekilde kargo rezaleti başlığı açılmasın.
    her gün bin tane kargo rezaleti yaşanıyor. bunların hepsini tek başlıkta toplayalım. insanlar içlerini döksün.
  • rezalet puanı vermiyorum, buna gelene kadar ne rezaletler var. elbette dikkat edilmesi gereken bir durum ancak yukarıdaki entari de belirtildiği gibi her kargo rezaletine başlık açılması bence de mantıksız. hepsine birden rezalet puanı harcamak varken tek tek harcayınca çok gidiyor. devir tasarruf devri, bol keseden harcamayalım.

imla.