şükela:  tümü | bugün
 • cumhur ittifakı'nın oy oranını %45 bulan anket şirketinin bir başka çalışması.
 • ekrem imamoğlu varken çok yanlış bir sonuç bulan anket.

  şöyle ki, mansur yavaş'a oy verecek hemen herkes ekrem imamoğlu'na oy verir. ama ekrem imamoğlu'na oy verecek herkes mansur yavaş'a oy vermez.

  mesela karadeniz secmeni. karadeniz'de sayın erdoğan'ın ezici bir üstünlüğü var. erdoğan'ın karşısına çıkacak bir mansur yavaş karadeniz'den yeterli oy alamaz ama erdoğan'ın karşısına çıkacak bir ekrem imamoğlu erdoğan'a çok yakın hatta daha fazla oy alir.

  mesela kürtler. kürtler mansur yavaş'a ekrem imamoğlu kadar oy verir diyen adam rica ediyorum mesaj dahi yazmasın. zira siyasetten zerre kadar anlamiyor demektir.

  mansur yavaş akp tabanından oy alır diyenler var. akp tabanından, o oyun daha fazlasını ekrem imamoğlu 23 haziranda aldı. yüzde 54-55 oy aldı. yani akp tabanindan da ekrem imamoğlu daha fazla oy alır.

  üstelik ankara'da sayın yavaş'ın rakibi kayserili mehmet özhaseki'yken, istanbul'da ekrem imamoğlu'nun rakibi eski başbakan binali yıldırım, süleyman soylu ve sayın erdoğan'dı. bu koşullar altında ekrem imamoğlu istanbul'da yüzde 55 oy alırken, sayın yavaş ankara'da yüzde 55 oy alamadı.
 • yok şunlar şuna oy vermez yok mansur yavaş aday olursa kürtler seçime gitmez polemiklerini bırakın. kürtler eğer rte'nin mansur yavaştan daha iyi olduğunu düşünüyorsa, seve seve rte'ye oy verebilirler.
 • kemal kılıçdaroğlu'nun muharrem ince'den fazla oy alabildiği bir anket ya sipariştir ya sallamadır.
 • yukarıda birisi mansur yavasa oy verecek adam ekrem imamogluna da verir demiş. tam tersi olacak. konustugum sağ görüşlü arkadaslarimin hiç biri imamogluna sıcak bakmiyor. açık açık imamoglu vs erdoğan olursa erdoğan'a veririm diyorlar. fakat yavaş erdogan arasındaki bir seçim de yavaşa oy vereceklerini söylüyorlar. konustugum diğer sol görüşlü arkadaşlarım ise genel de erdogan in karsisinda kim olursa ona veririz kafasindalar. dolayısıyla yavasin oyunun imamoglundan yüksek olması gayet anlaşılabilir
 • ekrem imamoğlu kürt nüfustan alır mansur alamaz fakat mansur milliyetçi kesimden alır ama ekrem alamaz, bu ülke son 3 yılda milliyetçilik pompalanarak yönetiliyor, ekrem karşısında akp ve mhpliler duvar gibiler fakat mansur' a oy verecek çok kişi var.
  ve bütün bunların dışında kürtler, azınlıklar, dışlanmış milliyetçileri, solcusu, liberali bugün mansur yavaş'a oy verecek kıvamda yani iktidarın çok emeği geçti*
 • bu anketin sonucuna göre inşallah sn. kemal kılıçdaroğlunun chp-iyi parti-deva partisi-gelecek partisi ortak adayı olarak toplumun tüm kesimlerini kucaklayıcı bir isim olarak abdullah gülü gösterecektir.

  seçimden sonra da reisimiz, kemal beyin 2024 kongresinde genel başkan olabilmesi için tüm seferberliği yapacak, koltuğu başkasına bıraktırtmayacaktır.

  reisimiz çok bağışlayıcıdır. kendisini seveni korur, kollar.

  (bkz: 19 haziran 2016 mhp olağanüstü kongresi)
 • akçomarlar mansur yavaş'ın adaylığını "ama kürtler" diye salak salak konuşarak engellemeye çalışacak fakat kürt seçmenin bu akçomarlar gibi gerizekalı olduğunu düşünmüyorum. mansur yavaş gibi bir adam* kürtlere ne zarar vermiş yahut verebilir? ankara'da yaşayan kürtler söylesin, hanginizin tavuğuna kışt dedi ya da ayrımcılık yaptı? mansur yavaş başkan bu ülkenin aydınlık ve kucaklayıcı yüzüdür. ortada bir sebep yokken kürtler mansur yavaş'a oy vermezse zaten erdoğan'dan memnunlar demektir. yine de ne olursa olsun iki isim de ülkeyi erdoğan'dan elli kat daha iyi yönetecektir.

  tanım: akköpüşlerin abartılı bulduğu ankettir.
 • güvenilirliğini kaybetmiş bir ekrem imamoğlu bu oyları asla yakalayamaz.

  mesela ekrem imamoğlu aday olsun direkt recep tayyip erdoğan'a oyu basarım ve bu sözümden dolayı özel mesaja gelip küfür eden yavşaklar da şimdiden haddini bilsin! özgür irademle istediğime oy atarım, burada akp'ye oy atanlara mahalle baskısı uygulayan bir takım orospu çocukları var çünkü.