şükela:  tümü | bugün
 • “`giden gider, gitmeyen gitmez. milletin ibadeti sizi neden ilgilendiriyor?`” gibi bir cümleyle sözlükte savunulan karar.

  ulan madem bu kadar özgürlükçüsünüz; alkollü eğlence mekanlarını da kısıtlamayın. isteyen gider isteyen gitmez. milletin eğlencesi sizi neden ilgilendiriyor bre amına koyduklarım.
 • içişleri bakanlığı, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için getirilen sokağa çıkma saatlerine ilişkin cuma namazı düzenlemesini duyurdu. bakanlık cuma namazına denk gelen saatlerin kısıtlamaya dahil olmadığını bildirdi.

  kaynak

  din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması konusunu yanlış anlamışlar galiba.
 • 65 yaş üstü için parka gidip tek başına oturmak yasak ama camide omuz omuza durmak serbest.

  - (bakanlık) namaz kılana virüs bile bulaşmaz derler.
  - (virüs ) bize öyle bir bilgi gelmedi.
 • hükümet yanlısı mitinglerinde, camilerde ve namaz saatlerinde virüs yayılmıyor. kesin bilgidir; covid ile birlikte yayabilirsiniz.

  edit: taraflı bakarak beni eleştiren yazarlar için yazayım da bana bir daha yazmasınlar. benim sorunum insanların namaza falan gitmesi değil. açıkçası virüs falan da sikimde değil. ama benim keyfimin istediği faaliyetler bir sürü yasak ile sınırlandırılırken, aynı zihniyeti paylaşan diğer insanların faaliyetleri korunuyor. siz özgürce cumaya gidin, ben özgürce kafelere; siz özgürce uyuşturucu kullanın; ben özgürce aşure yiyeyim; siz özgürce başınızı örtün; ben özgürce başımı açayım. her kesimin fikir özgürlüğünü savunuyorum ben burada. ama siz sadece sizin gibi olanların özgürlüğünü savunuyorsunuz.

  baş örtüsü yasaklansın diyen bir kitle var. ben istiyorum ki bunlar şeriatla yönetilsin ki görsünler kendi fikirlerini dayatmaya çalışmak ne demek.

  şeriat gelsin diyenler var. ben istiyorum ki bunların saçı zorla açılsın, dini kuralları zorla bastırılsın.

  atatürk'e saygı duymak zorunda olduğumuzu savunan bir kitle var. ben istiyorum ki atatürk'ün fikirlerine en ters yerlerde zorla yaşatılsın.

  tayyip erdoğan'a saygı duymak zorunda olduğumuzu savunanlar var. ben istiyorum ki bunlar tam tersi bir sıkı yönetimde zorla yaşatılsın.

  ben fikir özgürlüğünü kısıtlayan herkesin, en benimseyemediği fikirlerde zorla yaşatılmasını istiyorum.

  çünkü sadece kendi fikrinin doğru olduğunu sananlar; sadece kendi düşüncelerinin, doğru olmadığını; kendisi gibi düşünmeyenlerin de, yanlış olmadığını; hatta ve hatta doğru yanlışın ne olduğunu, hatta ve hatta ve hatta doğru yanlış diye bir şeyin olmadığını bile anlayabilirler.
 • cuma namazının kısıtlamalara dahil olmadığını belirttikleri açıklamadır. haber

  alıntı: içişleri bakanlığı, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için getirilen sokağa çıkma saatlerine ilişkin cuma namazı düzenlemesini duyurdu. bakanlık cuma namazına denk gelen saatlerin kısıtlamaya dahil olmadığını bildirdi.

  özetle, 65 yaşın üstünde veya 20 yaşın altındaysanız, dışarda dolaşmanız sıkıntı ancak topluca namaz kılmanız sıkıntı değildir. bence haftasonları da üniversiteli gençlerin partilemesi için parti izni, alkolikler için alkol izni, çocuklar için de oyun parkı izni çıkarılmalı. sosyalleşmek de insanın ihtiyaçlarından biri sonuçta. namazı da kılın virüs nasıl olsa müslümanlara ve türklere bulaşmıyor.

  hayatımızın ve sağlığımızın kimlerin denetimi altında olduğuna bir dönün bakın... umrecilerden kapıldığı yetmiyormuş gibi bir de cumacılardan kapılacak şimdi. virüsü bile islamlaştırdınız yazıklar olsunahahajshsh.

  doğal seçilim diyip geçiyoruz.
 • bizim kadar namazın peşinde koşup islamiyetin gerekliliklerini yerine getirmeyen başka bir toplum yoktur herhalde.
 • ilk dalgada umreciler yüzünden oldu ikinci dalga cumacılar sayesinde yayılacak.

  ve bunlara izin veren, göz yuman hükümeti gerçekten tebrik ediyorum. '' bir ülke nasıl yönetilmemeli'' sorusunun cevabını hergün farklı bir olayla bize öğretiyorlar.

  not: mesaj atıp aklamaya çalışanlar lütfen önce ayasofya açılışına sonra cb tarafından yapılan mitinglere baksın. havaya çay atıp insanları kapıştırmak ne kadar güzeldi değil mi?

  ayrıca tatille çıkanlara laf etmeden önce tatil kredisii veren hükümete bir şey söylemek ister misiniz? ya da vaka sayılarını yaz aylarında minimize edenlere? ve en önemlisi truzimden gelecek para için yurt dışından gelenlere test dahi yapmayan yetkililere? hatta ve hatta avmleri açan, uçaklarda kdvyi %1 yapan, hayatı sanki virus yokmuş gibi normalleştirme gayesine girenlere de biraz söz söyleyin..
  hadi canım hadi biraz aklınızı çalıştırın boş keseden sallamayın.
 • insan gerçekten hayret ediyor...
 • siyasal islam'ın anlamsız tezahürlerinden biri daha. bilime ters davranıp sonra halka suç atmaya devam.
 • sonuna kadar destekledigim aciklamadir.

  dunyanin hastaliktan kirildigi su donemde cuma namazina gidenlerin bircogu 2 yil sonraki secimde aramizda olamayacaklar bence. pamugu tikar geceriz.

  kendi ayaginiza sikiyorsunuz lan alo :)