şükela:  tümü | bugün
  • sabah ekrem imamoğlu, ismail küçükkaya sabah programında cuma namazlarının havalar soğuduğu için içeride kılınmaya çalışıldığını ve risk oluşturduğunu söyledi. bu konuda bir önlem alınması için valilik ve içişleri bakanlığına çağrıda bulundu.

bir kaç saat sonra içişleri bakanlığı herkes cumaya gidebilir diye genelge yayınladı.

resmen adamın ak dediğine kara demek için inadına birşeyler yapmaya çabalıyorsunuz. yazık çok yazık...
  • virüs müslüman olmadığından asla cumaya gitmeyecektir.
    çok yerinde karar.
  • bence çok doğru ve gerekli bir karardır. allahımıza şükürler olsundur ki bu sayede, onun nurunu en kısa zamanda yakından görme fırsatını yakalayacak binlerce dede ve ehl-i müslüm olacak.
  • virüs öldürürse zaten başka partiye meyledemeyeceği için "kalan dindar seçmen bizimdir" diyerek sandıkları sıklaştırmanın izahıdır.
  • dinsel açıdan düşünüldüğünde korona sanki cuma namazında bulaşmayacakmışçasına cuma namazına kısıtlama getirilmiyor. o zaman dinsel açıdan bir daha düşünün. allah bu canı bize emanet ettiyse ve bize birer beyin verdiyse bu beynimizi kullanıp canımızı korumamız gerekmez mi?
  • gelmiş geçmiş en kötü hükümetin (ak parti hükümetlerinin de en kötüsü) aldığı bir başka süper komik karardır. her zaman dediğim gibi, her hangi bir mahalle kahvesine girin, içerdeki herkese torbadaki kağıtlardan bakanlık seçtirin, işte anca böyle olacaktır. belki daha bile iyi olabilir, şans meselesi. şu durumda bahtsız bedeviyiz türk milleti olarak.
  • mecbur kalıp 20 yaşındaki personelimi ücretsiz izne çıkardım. vicdan azabından ölmek üzereyim. aferin size.

dininiz batsın.

açıklama: malum virüs var ortalıkta. bazı önlemler kapsamında işlevsiz hale getirilen işletmeler var. ben de onlardan birine sahibim. devlet "elemanını çalıştırma, işten de çıkarma... merak etme ben de yardım etmeyeceğim. ölsün açlıktan" diyor. üzüntüm buna... bilmem anlatabildim mi?

tekrar... dininiz yerin dibine girsin. o namazı kılanların hepsi sorumlu bu işten. milleti aç bırakıp ne kadar virüsünüz varsa taşıyın her yere. aferin. afffeeerriin.

yeni bir açıklama: personelimi sadece faaliyeti geçici olarak durdurduğum için çıkarmak, aç bırakmak zorunda kaldım. yaş faktörü söz konusu değil.
  • "ben anlamadım bu ne biçim yasak..." dememe vesile olan istisnadır. yav bu virüs müslüman, hıristiyan vb. ayrımı yapmıyor ki?! dışarıda virüs kol gezerken evde namaz kılınamıyor mu?
  • hak ile irtibattayken virüs ile irtibatın kesilmesi.