şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: google’a girip itopya ile ilgili şikayetleri aratırsanız, şikayetlerin ne kadar fazla olduğunu görebilir ve bana hak verirsiniz. bu sorunu sadece ben yaşamamışım, yüzlerce kişiyi mağdur etmiş bu adamlar. ekşi sözlük’teki itopta.com başlığını da inceleyebilirsiniz.

  sözlük ahalisine selamlar.

  lafı uzatmadan direkt konuya gireceğim. 14 kasım 2020 cumartesi günü itopya.com'dan sipariş ettim. sitelerine baktığımda "covid-19'dan dolayı siparişleriniz 3 ile 5 gün arasında kargoya verilir." uyarısı gördüm. uygundur diyip 2088 tl fiyatı olan bir oyuncu monitörü siparişi verdim. kişlilik olarak çirkef, huysuz bir insan değilim. sürekli arayıp "siparişim nerede? ne zaman gelecek?" gibi darlamalarda bulunmam. madem 5 gün dediler, 5 gün bekleyeyim dedim lakin siteye ne zaman baksam sipariş hazırlanıyor durumundan çıkamadı ürün.

  müşteri hizmetlerini aradım, "bugün 5. gün fakat ürünüm hala kargoya teslim edilmemiş. bugün teslim edilir mi acaba?" diye sorduğumda "depomuzu taşıyoruz, ürünleriniz 25 kasım'da ya da daha ileri bir tarihte teslim edilecek." dendi. şaka gibi bir durum. "ama siparişi verirken bana böyle bir uyarıda bulunmadınız?" dediğimde "sitemizin reklamlarının son kısmına bakarsanız orada depomuzu taşıdığımıza dair bilgiyi görebilirsiniz." dediler. siteye baktığımda, evet, uyarı vardı fakat bunu normal bir insanın görmesi mümkün bile değil. reklam kısmının son sayfasına kadar 10-15 kere click yapmanız lazım ki ancak o zaman görebilirsiniz bu uyarıyı. müşteri hizmetlerine "ürünümü mağazadan teslim alayım o zaman, sizin göndermenize gerek yok." dediğimde "mağazadan teslim alamazsınız, kargoyu beklemek durumundasınız." dediler... "o zaman ürünümü bugün teslim edin lütfen" diyorum bana dalga geçer gibi "başka sorunuz var mı?" diye aşağılar tonda cevap geliyor. inanılmaz üzüldüm bu duruma. "siparişi iptal etmek istiyorum o zaman." dediğimde "siparişi iptal edersiniz 3 gün onay sürecini bekleyeceksiniz, onay verilirse paranız 7 iş günü içerisinde iade edilir." dediler. 10 gün ya da daha fazla da siparişin iptal olmasını ve paranın iade edilmesini bekleyeceğim.

  burası bayağı önemli: ek olarak da; bana sürekli yoğunluğu bahane eden firma beylikdüzü'nde efsane cuma'nın başladığı gün mağaza açılışı yapıyor ve mağazada boş boş duran personeller kendi kendilerine efsane cuma videoları çekip, youtube'da yayınlıyor. ama müşterilerinin parasını ödediği siparişlerini teslim edemedikleri gibi, dalga geçer gibi de telefondan destek veriyorlar.

  özetle; kendime bir ekran kartı aldım ve hali hazırda olan monitörümün, aldığım ekran kartına uygun görüntü çıkışı olmadığı için bu monitörü sipariş etmiştim. ekran kartı kutusunda, 10 gündür öylece evde duruyor ve monitör de itopya.com'un keyfini bekliyor. şu an bu sipariş durumu sarpa sarmış durumda ve ekran kartını ve monitörü yemeyip, içmeyip biriktirdiğim parayla almıştım. bütün hevesim ve şevkim itopya.com'un beceriksizliği yüzünden kırıldı.

  sorunuma bu saatten sonra çözüm falan da aramıyorum. sözlük ahalisi bu rezilliği bilsin ki bir daha asla buradan alışveriş yapmasın. büyük keyifle ve hevesle aldığınız ürünü göndermedikleri gibi sizi hayattan soğutabilirler. o yüzden uzak durun ve buradan asla alışveriş yapmayn.

  sevgiler.
 • edit: ne kadar bilinçsiz internet kullanıcısı varsa mesaj kutuma doluşmuş. kardeşim adamlar site bannerlarına koymuşlar. sen okumadan alışverişini yapıyorsan tabi ağlarsın. sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer demişler. bundan sonra alışverişlerinde dikkatli olursun.

  puan 0/10
  adamlar sonuç olarak oraya o uyarıyı koymuşlar mı? koymuşlar. millet boşuna yazı yazmıyor oralara.
  tanım: isim karalama çalışması.
 • 10/10 rezalettir depo taşıdıklarını aramadan öğrenemiyorsunuz. madem depo taşıyorsunuz neden sitede açıkca uyarı yok diyince de “başka sorunuz var mı” diyorlar ukala bir tavirla. çağrı merkezi soru cevap hattı değildir sorun çözme yeridir. biz size soru sormak için değil çözüm için arıyoruz. depo taşıyorsan nal kadar yazacaksın. her sayfada 7 iş günü yazmayacak. nal kadar depo taşıyoruz yazacaksın.
 • neymiş adamlar sitenin en sonuna uyarı koymuşmuş. böyle bir bok yiyorlarsa her sipariş verene o uyarının çıkması lazım. yok çıkmıyor da “siparişleriniz 5 gün içinde kargoya verilir” diyorsa sike sike 5 günde o ürünü kargoya vereceksiniz.

  bizim gibi müşteri tayfa böyle umursamazlıkları savunursa bok görürüz müşteri memnuniyetini.
 • ülkede ne kadar çok geri zekalı olduğunu bizlere, bir kez daha kanıtlayan rezalettir. böyle aşağılık firmalardan, onları "e adamlar koymuş mu?" tavrıyla savunan idiotlardan ayrı ayrı nefret ediyorum.
 • apaçık terbiyesizliktir. rezalet değildir diyen arkadaşa da buradan sormak istiyorum acaba kendisi aynı durumda kalsa bu kadar hoş karşılar mıydı adamlar sonuçta uyarıyı koymuşlar deyip firmanın söylediği bekleme süresini kuzu kuzu bekler miydi ?

  öyle hemen bok atmadan kendinizi o kişinin yerine bir koyun o anda kendinize bok atmaya değer görüyorsanız ondan sonra bok atın.