• gün itibariyle gerçekleşmiş olandır

"cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, bağcılar'da düzenlenen türkiye esnaf buluşması’na katıldı. burada bir konuşma yapan erdoğan, “dik dur eğilme taksiciler - servisçiler seninle” sloganlarının ardından servisçi esnafının taleplerini içeren bir mektup aldığını ve mektubu okuyarak istanbul büyükşehir belediye başkanı kadir topbaş'a verdiğini söyledi. şoförlerin plaka sınırlaması isteklerine "ben size söz vermedim" yanıtını veren erdoğan'ın sözleri üzerine bazı servis şoförlerinin salonu terk ettiği görüldü."

edit: sorrik uyardı, olay dün gerçekleşmiş.
  • (bkz: mavi marmara) version 2

svihs
  • koskoca cumhurbaşkanının servis şöförleriyle ne alıp veremediği olabileceğini düşünürken hangi ülkede yaşadığımı hatırladım.
  • geçen haftalarda bu olay üzerinden topbaş a saldırılıyordu "reis in servisçilerle ilgili verdiği emri dinlemiyor fetö metö" diye olay bir anda hortum sikme moduna girdiği durum.
  • biz talebeyken abdülselam diye servisçi bir dayı vardı.
    erol taş gibi et yeme taklidi filan yapıp güler, bizi de güldürürdü.
    ağzında bayağı bir diş eksikti ve gözlerini kısarak zincirleme uzun malboro içerdi.
    hayat felsefesi hemen hergün tekrar ettiği 'et yiyecen, ete gömecen. çünkü et giren yere dert girmez tosunlar!'dı.
    sabahları çorbacıda kelle, paça içer, öğlen mutlaka et, sakatat yerdi.
    bir gün hatalı sollama yapan zamanın milletvekili ve korumalarını dövüp yerel gazeteye 'trafik canavarı' diye manşet olmuştu.

başlığı görünce abdülselam dayıyı hatırladım.
    acaba orda mıydı?

'esnaf buluşmasına gidip salonu terkeden bu servisçi elemanlar sabahleyin kahvaltıda kelle, paça içip dalak, böbrek, yürek mi yemişler acaba?' diye sordurmuştur.

vallahi aşk olsun!
  • tayyip'in tarafında safımı belli ettiğim gerilim. özel plaka nedir aq? taksilerden hiç mi ders almadınız?
  • yakın zamanda tekrar plaka sözü verilerek giderilecek olan gerilimdir.
  • ölünüzü dirinizi, her gün birinizi, bir gün hepinizi satacak bekleyin görün.
    biz bu adamların ne olduğunu biliyoruz. siz de öğreneceksiniz yavaş yavaş böyle. beter olun...
  • 2002'den beri ekonomik kriz var, tayyip servisçilerle de kavga etmiş tamam o zaman akp iktidarı resmen bitmiştir.

chp iktidarı hayırlı olsun.
  • konuşma boyunca talepleri dinlenecek ceplerine para girecek diye şakşakcılık yapıp, istediklerini alamayınca salonu terk eden insancıklardır.

memleket kimin mi umrunda?

kimsenin.

yazık.
hesabın var mı? giriş yap