şükela:  tümü | bugün
  • corona paranoyasının bir uzantısı mıdır bilmem ama 2 gündür, akciğer ve / veya kaburgalarda belli belirsiz bir rahatsızlık hissi var. bazen sırta vuruyor, bazen hafif bir yanma gibi hissediliyor. sanki böğrünüzü soğuğa karşı açmışsınız gibi bir tutulma hissi. ilginçtir ki ateş ve öksürük yok. boğazda yanma hissi bir gelip bir gidiyor (akşamları artıyor). hafif diyebileceğim düzeyde seyrediyor bu semptomlar ama yine de insan başkalarında da benzer durumlar var mı merak ediyor.

açıkçası paranoyaya teslim olmamak adına açtım bu başlığı. kusuruma bakmayın. herhangi bir idari izin söz konusu olmadığı için açık ofisten yazıyorum bu satırları. pazartesi'nden itibaren 2 hafta izin aldım.
  • aynı şeyi 5 gündür hissediyorum bu sabah boğaz şişkinliğim arttı. halsizlik de var.
  • panik atak, panik bozukluk ya da anksiyete bozuklugunuz varsa, ve virus durumunu cok fazla dusunup kafaya takiyorsaniz, panik bozukluk ya da anksiyete, koronavirüs benzeri semptomlar olusturabilir, sizin surekli endise icinde kalmaniza sebeb olabilir, surekli endise icinde kalip kendinizi gevsetemediginiz icin de bu belirtiler gecmeyebilir.
    biraz rahatlamayi deneyin, gercek manada rahatlayabilirseniz, farka bir bakin hala gogus kafesinde ya da cigerlerde agri hissediyormusunuz yoksa gecmismi o agrilar!
  • evet benzer şeyler bende de var.

alerjik astımım var.

ancak geçen gün yolda yürürken hızlı yürüdüğüm için sıcakladığımdan önümü açmıştım, soğuk çarptı diye düşündüm, hava baya da soğuktu. evde günlük kullandığım ilaçları kullandığımda (ventolin vb) kayboluyor. acaba ben de psikolojik olarak mı kendimi etkiliyorum? mesela evdeyken sorun yok, ofise gelince bunlar çıkıyor.
  • iki gün önce soğukta uyudum büyük ihtimal ondandır diye düşünmek istiyorum. lanet olsun lanet.
  • kafayı yedik, sıra tatlıda.
  • dünden beri göğsümün tam ortasının hafif sağında sanki bir kaburgam kırık da ciğere batıyormuş gibi anlam veremediğim bir ağrıdır.
  • şayet son haftalardaki etkileşimlerinizden eminseniz, bulunduğunuz ortamlar ve temas ettiğiniz kitleden şüpheniz yoksa endişe etmemek gereken durumdur, bu lanetin en önemli belirtisi ilk önce ateş. hepimizde psikolojik etkileri baş gösteriyor, ben de geçen haftadan beri kuru kuru öksürüyorum, ama başka da bir problemim yok.
  • böyle elele verip birbirinizin psikolojisini sikin tamam mı tatlışlar ?
  • bir haftadır içinde olduğum grup..
    aslında ciğerler değil de, önce boyun tutulması gibi sırtımda başladı, inanılmaz bir ağrı vardı ki, yürüyüşüm dahi değişti,dik duramıyor mecburen kambur yürüyordum..

sonra sırtımdaki ağrı yerini, göğsümde derin nefes aldıkça batan, acı veren bir ağrıya bıraktı.
    açıkçası doktora gitmedim, çünkü şu ortamda hastanelerin daha sağlıksız olduğunu düşünüyorum.

bugün tam bir hafta oldu ve sağ tarafımda devamlı olmayan ancak ciğerlerimi şişirdiğimde ufak bir sızlama şeklinde, normal nefes alırken belirti göstermeyen bir duruma bıraktı...

bilmiyorum belki psikolojiktir, belki başka bir şeydir ama paniklememek ve kendini dinlemek gerekir.
    psikolojiktir yada abartıyorsun diyenlere kulak asmayın tetikte olmak iyidir.