şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ertesi gununde uzak bir diyara yolculuga cikacak olmama ragmen yine de anathema'yi ikinci kez izlemek icin elimden gelen cabayi gosterip katilmaya cali$acagim konser. 2 ekim 2004 anathema istanbul konserinde edinilen tecrubeden dolayi akustik olmamasini arzu ettigim konser ayni zamanda.
  • (bkz: dogum gunu)
  • bir dönüm noktası olmasını ümit ettiğim konser.

$öyle ki;

12-13 yaşlarındayken gerçek anlamda müzik dinlemeye ve kendimce canlı konserlerden oluşan bir arşiv biriktermeye başladığım yıllardı. bu arşiv biriktirme sevdası bir süre sonra tutkuya dönüştü hatta tutku olmaktan çıkıp hırs haline dönüştüğü anlar bile oldu.

çok mutluydum çok .. nasıl mutlu olmazdım ki? arşivim gün geçtikçe büyüyordu, buna yurtdışında yaşayan akrabalarımın katkısı yadsınamazdı. bir süre sonra arşiv biriktirme tutkusu sonucunda rüşvet almaya bile başlamıştım. o dönemlerde bir konser albümü almak için yeterli parayı kazanacak durumda değildim. babama bir haftalık yardım etme karşılığı rüşvet olarak haftada bir konser albümü aldırmaya başlamıştım, bundan ne babam ne de annem şikayetçiydi, alan memnun veren memnun.

eğer yanlış hatırlamıyorsam 1995 yılının ekim ayıydı ve ben trt3 programlarından takip etmeye çalıştığım pink floyd'un pulse konserinin çok da kötü bile olsa birkaç görüntüsünü ele geçirmiştim. izlediğim andan itibaren avrupada yaşayan insanları bir süredir kıskandığımı farketmeye başladım. konser yüzünden adeta büyülenmiştim ve bu konserler neden türkiyede olmuyor diye içim içimi yemişti. günler aylar geçti ve ben ordaki insanları kıskandığımı iyice anladım. nasıl kıskanmazdım ki? her arşive baktığımda sürekli aynı şeyleri görüyordum; live in paris, live in chicago, live in boston, live in italy, live in cambridge, live in denver, live in barcelona hatta live in sikindirik germany bile vardı (ara: live in*), yılırca içimde ukte olan ve yurtdışında yaşayan insanları neden kıskandığımı nihayet iyice anlamıştım. içlerinde bir tane amatör olsa bile live in istanbul ,live in turkey veya türkiyemin bir ilinin ismi yoktu. bu beni çok üzüyordu çok.

evet, 22 mayıs 2005'in bir dönüm noktası olmasını bu yüzden çok diliyorum, umarım konuşulan dedikodular doğru çıkar ve anathema bir ilki gerçekleştirir. bahsi geçen grubun bir live albüm yapmasını türkiyeye çok yakın oldukları için istiyorum bunu yapsa yapsa anathema yapar. gerisi çorap söküğü gibi gelecektir çünkü türk insanının sıcaklığı, türk insanının coşkusu henüz kayıt edilip izlenmedi, izlense bile şu ana kadar gözünü bilet ve sponsor parası hırsı bürümüş organizatörler yüzünden hayata geçmedi.

olsun bu.. güzel bir başlangıç için olsun bu..
  • burnunuzda boğaz kokusu, kulaklarınızı okşayan notalar eşliğinde unuttuğunuz ümitlerinizi* hatırlayacağınız; vazgeçmek üzere olduğunuz bir hayalinizi yeniden canlandıracağınız*; her nerede, hangi statüde* yaşıyor olsanız da o bulunduğunuz boşluğun* içinde özünüzü dinleyip*, belki kendinizi yargılayıp huzuru bulabileceğiniz*ve asla ama asla pişman olmayacağınız* bir konser olacaktır kuşkusuz. bu keyfi kaçırmayacak o bir kaç kişiden*biri olacak mısınız*?
  • orion'u cali$ip gelmelerini umit ettigim konserdir.
    (bkz: #4785087)
  • canımız anathema çektiğinde derhal cepten arayıp "yav vinsınt abi yengen lahana sarması yaptı arkadaşları topla gel arka fonda tımbırdatıverin" diyeceğimiz günlerin pek yakında olduğunun resmidir. bununla birlikte beyni serbest çağrışım yönünde çalışan bir kişi olarak opeth'in rtn 2003'te bir yıla kalmadan türkiye'ye tekrar gelme sözü vermelerine rağmen dombililik yapıp hala gelmemiş olduklarını gözüme sokmuş, apansız efkarlanmama neden olmuş gelişmedir..
  • once ''allah'', sonra ''kahretsin'' dedirten konserdir. ama olsun, ekimde falan yine gelirler pasalar, alirlar kulaklarin pasini.
  • anathema'nin mart, nisan ve mayis aylarinda porcupine tree ile beraber turladigi dusunuldugunde, porcupine tree'nin mayis ortasinda baslayacak olan mini amerika turnesinden once misafir olarak getirilmesi halinde bendenizi 1673 (yaziyla: binaltiyuzyetmisuc) kat daha heyecanlandiracak konserdir. ayrica artik anathema'nin da "adeta bizlerden biri" oldugunu ilan edecegi konserdir.
    evet, ne diyorduk...porcupine tree
  • anathema 2005'te tekrar geleceklerinin sinyalini 2 ekim'de* vermişti zaten..hatta vincent 'merak etmeyin canlar lost control'u de seneye geldiğimizde çalıcaz..siz gelin oraya ben daha neler çalarım size..' diyerek de gönlünü almıştır seyircilerin..artık bu gidişat bar programından* da çıktı her altı ayda bi uğranılıp keyif çatılan 'akşama sizdeyiz..' rutinine döndü..eminim bu konser sonunda 'daha karpuz kesiciydik!..' sitemiyle bi rocksitanbul yada rock'n'coke'ta da anathema ziyafetiyle karşı karşıya kalınılabilinir..ne diyelim..başımızın üstünde yeri var, buyursunlar gelsinler..