• vakti olmayanlar için 64 yaşında beyin kanaması geçirmiş bir kadına (elbette alnında yazmıyor) pavyon fedaisi davranışlı müdürün bağırması.

daha önce hiç benzer başlık açmamış biri olarak, olayın annemin başına gelmiş olması canımı sıktı. 10 üzerinden puan verecekler de lütfen vermeyin. sadece hizmet sektörünün ne olduğunu bilmeyen, is ahlakı olmayan, pavyon fedaisi davranışlı müdürleri sevmiyorum olan bu.

olay şöyle gelişiyor;

annem apartman aidatını yatırmak için evimizin dibindeki denizbank şubesine gidiyor. öyle gerizekalı bir uygulamaları var ki başka bir şubeden atm hariç yatirdiginizda 60 tl üzeri para isteniyor.

annem daha önce 3 kez beyin kanaması geçirdiği için böyle ufak işlemleri özellikle güvenli şartlarda yapmak istediğinde karşı çıkmıyoruz. kendine güveni geliyor, işlevselliği kaybolmuyor. annem 64 yaşında, üniversite mezunu, hayatı boyunca çalışmış insan.

bekleme süresi uzadığı için ( 2 saat ) müdüre sormak için üst kata çıkıyor. mudur algoritmayı anlatıyor ve hesap actirmasini söylüyor. annem tek bunun için hesap actirmayacagini söylüyor, odadan çıkıyor. tek bir kavga, ses yükseltme yok. müdür olacak şey annemin sakinliginden herhalde "ne yapacaksın!" diye anneme bağırıyor.

annem kavgayı sevmediği için karsilik vermiyor .müdür yardımcıları gelip yardimci olalım diyé geliyor. annem bekleyecegini söylüyor.

bu 3 beyin kanamasından geriye hiçbir araz kalmadı, annem aşırı şanslıydı. tansiyonu 140 üzeri olmaması gereken kadının evdeki tansiyonu 176 mm hg sistolik ölçüldü.

sizin için çok onemsiz olabilir arkadaşlar da benim için değil. şu memlekette kibar davrandığın sürece her oğlan çocuğu sana bağırmayı kendine hak görmemeli. daha önce de benzeri oldu, kibarlık galiba bu oğlan çocuklarına eziklik olarak geliyor.

denizbank senin ben kurumsallığını titreteyim.

arkadaş bana bağıran 70 yaş ve üzeri yığınla hasta ve yakını oldu, hepsini idare ettim. bana ve arkadaşlarıma "pezevenkler, bırakın beni!" diye bağıran 90 yaşında hastalara güldük gectik (yakınları özür diledi, ne özrü diye kızdık.) bir insan sizden kibarca çözüm istiyor diye bağırmak nedir? sonra tutuşup müdür yardımcısını göndermek nedir? arada anneme de bir kağıt imzalatmışlar bu arada dekont deyip, sonra yanlış dekont olmuş demişler, kimbilir neydi?

istediğiniz kadar gömün canlar, anneciyiz ve hassasız bu konuda. sözlük silerse de tekrar açarım.

edit: ilk geldiğinde de ne var diye terslemis beyefendi. annem duruldukca hikayeyi anlatabiliyor ve tekrar tekrar anlattirmiyoruz.

ajitasyon yok gençler, zaten peşin peşin yazmışım alnında yazmıyor diye. asgari göstermesi gereken saygıyı gostermeyip, bağırması problem.

inanmazsınız ama senelerdir ehliyeti olup araba kullanmayan kadına bir de direksiyon dersi aldırıyoruz. tek başına direksiyona geçmesi yasak ama kendisini hala tam hissetsin diye. inanmazsınız kısmı annemize hala is çıkaran hayırsız evlatlar olmamıza vurgu.
  • öncelikle geçmiş olsun, allah beterinden korusun.
    bankada atılan her adımın kayıtları vardır, genel müdürlüğe şikayette bulunun.
    kimse kalkıp "online bankacılıktan sen öde" demesin, anneler öyledir kendi işlerini kendileri görmeden rahat etmezler.
    yaşlı insan kabahatli bir durum oluştursa bile ses yükseltilmez, terslenmez. adı üstünde yaşlıdır ve tansiyon sorunu tatsız sonuçlara sebep olabilir.
  • ''annem daha önce 3 kez beyin kanaması geçirdiği için böyle ufak işlemleri özellikle güvenli şartlarda yapmak istediğinde karşı çıkmıyoruz. ''

bu kismi anlamadim demis bir yazar ama devami zaten anlatmiyor mu?

devami --- '''kendine güveni geliyor, işlevselliği kaybolmuyor. annem 64 yaşında, üniversite mezunu, hayatı boyunca çalışmış insan.'''
  • asıl rezalet olan, bu tür başlıklar açarak aslında denizbank hakkında bilgilendirme arayanlardan önemli bilgileri bu başlık altına saklamaktır. yazacak bir şeyleriniz varsa gidin denizbank başlığına yazın. övgünüzü de dile getirin, yerginizi de anlatın ama doğru yere yazın. kim ne yapsın 20 mayıs 2019 ile başlayan bir başlığı?
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap