şükela:  tümü | bugün
  • havalar ile birlikte ısınması muhtemel olan kur. ytd.
  • #90256059 durumu burada açıkladığım kurdur.geçen hafta dövize getirilen vergiyle alım satım zorlaştığı için altın üzerinden işlemler yapılacaktır.
  • reis'in "s-400'leri vaktinden önce teslim alabiliriz." sözleri doları biraz yukarı tetikleyecektir fakat 6.10'u aşacağını düşünmüyorum.
    günü tekrar 6,05'te kapatır.
    ytd.
  • donald trump: “if iran wants to fight, that will be the official end of iran. never threaten the united states again!"

https://twitter.com/…ump/status/1130207891049332737
  • dolar'ın güne yükselişle başlayacağını düşünüyorum; ancak bu yükseliş sınırlı miktarda olacaktır, bu günlerin dolar almaya uygun günler olduğu konusunda az çok ekonomi takip eden herkesin aynı fikirde olacağından şüphe yok, bayramdan sonra doların yükseliş trendine gireceğini düşünüyorum; ancak olası hamlelerle yükseliş seçime kadar engellenebilir tabi şüphesiz yazın yediğimiz hurmalar seçimden sonra bizi tırmalar.

yazdığım öngörülerin hiç biri yatırım tavsiyesi değildir.
  • eğer abd iran'a saldırmaya kalkarsa bırakın doları altın yada petrol alın eğer abd iran'a saldırırsa petrolün varil fiyatı 90$'ı geçebilir
  • ortalıkta dolanan;
    süleyman soylu'nun "biz özellikle bir hafta, 10 gündür başka bir tehditle uğraşıyoruz. burada söyleyemem. türkiye ile ilgili ciddi bir tehditle uğraşıyoruz. epey bir mesafe de aldık. ciddi bir tehdit. son dönemlerde, etrafımızdaki coğrafya ile ilgili bir tehdit. onun için herkes alarm vaziyetinde. istanbul, ankara, her taraf. tüm türkiye'deki arkadaşlarım ciddi bir alarm vaziyetinde" demesi;

istanbul seçimlerinin ertelenme ihtimalinin göz önünde olması net şekilde şunu gösterir durumda değerli arkadaşlar:

belirsizlik ve güvensizlik ortamı hoplatır doları.

eh iran ırakta abd askerlerine saldırdı mı? saldırmadı mı?
    savaş çıkabilir mi?
    ihtimalleri de göz önüne alınca,

bugün tatlış bir gün olma ihtimali epey yüksek.

bakalım ne olacak bende merakla bekliyorum.

söyleyeceklerim yatırım tavsiyesi değildir ve kimseyi bağlamaz...

dolar yukarı doğru ivlemelenecek gibi.
  • 5.98 aşağı kırılma noktası, 6.20 yukarı kırılma noktası olarak görünüyor. herkes tekbirini alsin.
    -allahüekber
  • sakin sakin bekleyen kur.