şükela:  tümü | bugün
  • malum virüs nedeniyle illerde ptt'nin birkaç şubesi açık oluyor. denizli'de sadece bayramyeri şubesi ve çınar şubesi açık olduğu için haliyle yoğunluk had safhada... bugün bir kargo paketi göndermem gerekti. içeriye ikişer kişi aldıkları için doğal olarak dışarıda oluşan kuyruğu tahmin edebilirsiniz. erken saatte gitmeme rağmen güneşin altında 2 saat bekledim ki benden sonra kuyruk çok daha uzamıştı. buraya kadar her şey normal...

sıra bana geldikten sonra içeri girdim ve paketim için işlem yaparken fark ettim ki postanenin arka kapısından çevre esnaf ve çalışan memurların tanıdıkları olarak tahmin ettiğim birçok kişi girip çıkıyor ve işlerini çabucak hallediyorlar.

yani dışarıda güneşin altında ve birçoğu oruçlu olan yüzlerce kişi beklerken bu müsveddelerin arka kapıdan girip işlerini dakikalar içinde halletmesi kanıma dokundu.

hatta bir kadının internetten aldığı siparişi göndermek için geldiğinde "ne yapayım mağazamı mı kapatayım" diyerek kendini haklı görmesi gerçekten inanılmaz.

bu anlattığım türkiye'nin birçok yerinde yaşanan sıradan bir olay... insan hayret ediyor. benim inancım yoktur. ama bildiğim kadarıyla bu kul hakkına girer.

dışarıda bekleyen insanlara durumu anlatsaydım "halkı isyana teşvikten" gözaltına bile alınabilirdim. lanet olsun ki susmayı tercih ettim. tıpkı kuyrukta benden önce bekleyen insanlar gibi...
  • bu ülkede karakolda, adliyede, sanayide,hastanede tanıdığın olacak bilirdim. ptt'yi de listeye almak gerek.
    ---güncelleme yükleniyor.
  • şaşırdım mı? hayır. rahmetli levent kırca’nın kulakları çınlasın. bu durumu çok güzel skeç yapardı yaşasaydı.