şükela:  tümü | bugün
567 entry daha
  • tanım: ramazan ayında yapılarak halkı daha çok kışkırtabileceği bilinen provokasyon.

hiç unutamayacağımız bir yılın yine hiç unutamayacağımız ramazan ayı bitiyor bugün. allah nice güzel ve bir arada geçirebileceğimiz bayramlar nasip eder inşallah.

camide çav bella çalınmaz. bu şerefsizliktir ve cezası ağır olmalıdır.

camide dombra da çalınmaz.

camide sandalyelere oturup siyaset programı da yapılmaz.

camide cuma hutbesinde siyasi propaganda da yapılmaz mesela.

aynı caminin minberinde bu ülkenin insanlarını ayrıştırmak da suçtur.

velhasıl kelam her kim olursanız olun camilere mide bulandıran siyasetinizi bulaştıramazsınız. o camilerden sadece ezan, sela ve istiklal marşı yankılanabilir...
  • ülkemizde ne yazıkki bu tür siyasetin alıcıları hep var olmuştur. bu tarzı daha önce maraşta,çorumda,madımakta irili ufaklı bir şekilde gördük. burada bu vakada varılmak istenen bir hedef var, bir proje var,bir algı var.bir süre insanların zihninin buralara yogunlasması iştenmiş. bir maduriyet yaratılıp toplum refleksi oluşturulmak istendi,bana göre bu başarılamadı.chp yi baş aktör yapma çabaları görülmekte bu nafile bir çaba.kafasının içindeki beyin biraz çalışıyorsa bir insanın buna inanması epey zordur bunun chp nin işine yaramayacağını çok iyi bilir,zira literatür de buna 'kendi ayağına kurşun atmak ' denir...
  • seçim zamanı cami minaresinden erdoğan'ın seçim şarkısının çalınmasına tepki göster(e)meyenlerin görünce mal bulmuş mağribî gibi atladığı yakışıksız olay.
  • dun gece sahur cavbellasi okunduktan sonra uyandim su icmemedim o yuzden ramazanın son akşam cavbellasi okunmasını iple çekiyorum, benim icin susuz bir ramazan son günü olacak..
  • benim anlamadığım 15 temmuz akşamı eş zamanlı olarak tüm ülkede camilerden sela okutulması diyanetin veya daha üst merciilerin emriyle gerçekleşti. izmir'deki camiler diyanete bağlı değil mi? orası ayrı bir cumhuriyet mi? kimsenin orada bu şarkıların çalınacağından haberi yok muydu? vatandaş müzik kutusuna para atıp mı çaldırdı olm? hâla provokasyon deniliyor. bir provoke varsa o da devlet eliyle olmuş. bu bâriz.
  • malum partinin seçmenini konsolide etme çalışmalarından birisi,normalde 2 saati bulmaz bu işi yapanları bulmak ama bulunmayacak çünkü bu hadiseden en çok kim ekmek yiyecek failler de onlardır,camilerde toplantı yapan,minarelere afişi asan,seçim müziklerini cami hoparlöründen çalmak da beis görmeyenler bunu da rahatlıkla tezgahlar.organize kötülük hareketi.
  • benzer diyebileceğimiz bir olay, rotterdam'da kilise çanları ile uzun ince bir yoldayım çalınmış.

youtube linki.
  • şuan akp'liler chp'ye suç atıyor; chp'liler bu provokasyon, bunu akp'liler bilerek yaptı diyorlar.

cidden bunu yapanlar araştırılsa altından chp'li birilerinin çıkacağına adım gibi eminim, he partinin bundan haberi var mıdır yoktur ama chp'li birilerinun yaptığı bence net!
  • şu olayı seneler sonra, sanki camide orgy yapılmış gibi abartarak anlatacaklardır.
8 entry daha