şükela:  tümü | bugün
 • bu konuda en cok dikkatimi ceken de camiden gelen her sesten rahatsiz olup cav bella calinmasini destekleyenler oldu.

  ezan okunuyor, hastamiz var. sela okunuyor, yaslimiz var. duyuru yapiliyor, cocugumuz var.

  cav bella caliniyor, ya offf ne guzel oldu ama dunya bir dakikaligina guzellesti yihhuuu.

  salak misiniz, taklit mi yapiyorsunuz bir turlu cozemedim.
 • bu olayı ilk başta hata sanmıştım. fakat provokasyon olma ihtimali yüksek. sonra selda bağcan çalmış, bugün de adana' da namaz kılanlara polis saldırdı provokasyonu dönüyor. memleketin durumu ortadayken bu gündemlere kim düşürüyor lan bizi? 2 gündür aynı şeyler konuşuluyor, sosyal medya savaş alanına dönmüş durumda.
 • ingiliz aşırı sağcı bir twitter hesabına göre italyan hacker grubu yapmıştır.

  https://twitter.com/…tatus/1263576742414946306?s=20

  ben pek inanmadım.
 • 31 mayıs 2019: tunç soyer, izmir büyükşehir belediye başkanlığını kazandığında çav bella eşliğinde dans ederek kutlamıştı.
  1 mayıs 2019: tunç soyer 1 mayıs kutlamalarına katılarak çav bella söyledi.
  2 ağustos 2019: tunç soyer toplu iş sözleşmesi imzalanması sonrasında çav bella ile kutladı.
  23 nisan 2020: 23 nisan kutlamaları sırasında eşiyle otobüsün üzerinde şehri dolaşan tunç soyer'in otobüsünden "çav bella" çalındı. [12:07]

  camiden çalmak için "çav bella" şarkısının seçilmesi tesadüf değil.
  izmir büyükşehir belediyesi/tunç soyer tarafından yapılmış gibi bir algı bırakmak için çav bella kullanılmış.
 • 4 man go suri and 8 fuze shooting in tr
 • bundan da mağduriyet ürettikleri yetmiyormuş gibi olayı vatan hainliğine getirmiş davarlar. herkes bir gün fenerbahçeli olacak efsanesi gibi bunların haricindeki herkes bir gün vatan haini olacak bu gidişle.
 • tanım: ramazan ayında yapılarak halkı daha çok kışkırtabileceği bilinen provokasyon.

  hiç unutamayacağımız bir yılın yine hiç unutamayacağımız ramazan ayı bitiyor bugün. allah nice güzel ve bir arada geçirebileceğimiz bayramlar nasip eder inşallah.

  camide çav bella çalınmaz. bu şerefsizliktir ve cezası ağır olmalıdır.

  camide dombra da çalınmaz.

  camide sandalyelere oturup siyaset programı da yapılmaz.

  camide cuma hutbesinde siyasi propaganda da yapılmaz mesela.

  aynı caminin minberinde bu ülkenin insanlarını ayrıştırmak da suçtur.

  velhasıl kelam her kim olursanız olun camilere mide bulandıran siyasetinizi bulaştıramazsınız. o camilerden sadece ezan, sela ve istiklal marşı yankılanabilir...
 • ülkemizde ne yazıkki bu tür siyasetin alıcıları hep var olmuştur. bu tarzı daha önce maraşta,çorumda,madımakta irili ufaklı bir şekilde gördük. burada bu vakada varılmak istenen bir hedef var, bir proje var,bir algı var.bir süre insanların zihninin buralara yogunlasması iştenmiş. bir maduriyet yaratılıp toplum refleksi oluşturulmak istendi,bana göre bu başarılamadı.chp yi baş aktör yapma çabaları görülmekte bu nafile bir çaba.kafasının içindeki beyin biraz çalışıyorsa bir insanın buna inanması epey zordur bunun chp nin işine yaramayacağını çok iyi bilir,zira literatür de buna 'kendi ayağına kurşun atmak ' denir...
 • seçim zamanı cami minaresinden erdoğan'ın seçim şarkısının çalınmasına tepki göster(e)meyenlerin görünce mal bulmuş mağribî gibi atladığı yakışıksız olay.
 • dun gece sahur cavbellasi okunduktan sonra uyandim su icmemedim o yuzden ramazanın son akşam cavbellasi okunmasını iple çekiyorum, benim icin susuz bir ramazan son günü olacak..