şükela:  tümü | bugün
 • benim anlamadığım 15 temmuz akşamı eş zamanlı olarak tüm ülkede camilerden sela okutulması diyanetin veya daha üst merciilerin emriyle gerçekleşti. izmir'deki camiler diyanete bağlı değil mi? orası ayrı bir cumhuriyet mi? kimsenin orada bu şarkıların çalınacağından haberi yok muydu? vatandaş müzik kutusuna para atıp mı çaldırdı olm? hâla provokasyon deniliyor. bir provoke varsa o da devlet eliyle olmuş. bu bâriz.
 • malum partinin seçmenini konsolide etme çalışmalarından birisi,normalde 2 saati bulmaz bu işi yapanları bulmak ama bulunmayacak çünkü bu hadiseden en çok kim ekmek yiyecek failler de onlardır,camilerde toplantı yapan,minarelere afişi asan,seçim müziklerini cami hoparlöründen çalmak da beis görmeyenler bunu da rahatlıkla tezgahlar.organize kötülük hareketi.
 • benzer diyebileceğimiz bir olay, rotterdam'da kilise çanları ile uzun ince bir yoldayım çalınmış.

  youtube linki.
 • şuan akp'liler chp'ye suç atıyor; chp'liler bu provokasyon, bunu akp'liler bilerek yaptı diyorlar.

  cidden bunu yapanlar araştırılsa altından chp'li birilerinin çıkacağına adım gibi eminim, he partinin bundan haberi var mıdır yoktur ama chp'li birilerinun yaptığı bence net!
 • şu olayı seneler sonra, sanki camide orgy yapılmış gibi abartarak anlatacaklardır.
 • gunlerdir yok yere amma olay oldu. belli ki birileri sisteme sizip 3-5 saniye birsey caliyor farkedildigi anda da kesiliyor. hoparlor ulan hoparlor! bir hoparlore bu kadar anlam yuklemek nedir? puta tapmaktan farki ne bunun? goren de camiler atese verildi sanacak.
 • chplileein bu konudaki en buyuk hatasi bunu kinayip karsi cikmamak, onlarda dombra caldi, onlar da tayyibin propagandasini yapti seklinde savunmaya gecmeleri.

  yav kardesim sen zaten camide dombra calinmasini da , siyasi propaganda yapilmasini da elestirmiyir musun.

  elestiriyorsun, bunlar yanlis diyorsun, camiden bunu yapamazsin diyorsun.

  cok basit, cavbella calinmasina da karsi cikacaksin. savunmaya gecersen suc senin ustune kalir.

  bu kadar basit birseyi kalin kafaniz neden almiyor.
 • izmir'deki camiiler izmir müftülüğü'ne, izmir müftülüğü diyanet işleri başkanlığına, diyanet işleri başkanlığı cumhurbaşkanlığına bağlıdır. yazacaklarım bu kadar.
 • cami ve ezanı putlaştırmak bu kadar olur.senin kıldığın namazın bir kutsallığı olur sadece,ettiğin duanın aldığın abdestin.senin üstüste koyduğun taşlardan oluşturduğun bir binaya bu kadar kutsiyet atfetmekde puta tapmaktan farklı olmuyor.cami minaresindende ezan okunur sadece ne dombra,ne çav bella,nede başka birşey,onuda hoca minareye çıkar okur çıplak sesle...