• anlaşılan o ki kaliteli türk medyası bu buluşmada da bir "vur de vuralım öl de ölelim" duymadan bu buluşmayı ne reklam edecek, ne de haber.

  allah belanızı versin. belanızı versin. o bela da sizlere türk milliyetçilerinden gelsin.

  bu bir haykırıştır.
 • katılım en fazla 100 bindi denilen miting. yazık lan tam olarak 10 dakika sonra ayar yemiş adam.
 • nesilsizlerin zoruna gidip tırım tırım "çok adam yoktu yeaa" diye kötülemeye çalışmaları bile aslında olanı ve ruhlarındaki korkuyu anlatmaya yettiği miting. orada az bir kalabalık olacaktı da bizim medya onu taşak malzemesi yapmayacaktı, öyle mi ?

  kullandığın meth'e ara ver gülüm.
 • sayısal üstünlüğe takılanların içeriğe veya işaret edilene bakmaktan aciz olduğu miting.
  o zaman herkes yatırsın masaya, ortalaması en uzun olan ülkeyi yönetsin. al sana sayısal üstünlük..

  teallam ya..
  yok 50.000, yok 2 milyon..

  o kadar boş işlerle uğraşıyorsunuz ki..
  siz bu boş işlere yorarken kafanızı, geçiyor o gemiler birer birer..
 • 10 olsun 100 olsun 1000 olsun 100*1000 olsun, bunu sayıya döküp insanların demokrasiden ne kadar anladığını gösteren mitingtir.

  ama tabi bazılarına göre demokrasi çoğunluktur, gerekli yerde inilir. insen de binsen de o türk toplumu denilen şeyi yok edemezsin, nice milletler denedi sikemedi, sen allah arap kürt deyip mi başaracaksın? bakalım görelim. vaktinde de ingilterenin götü ile osuranlar olmuştu, bugün amerika götü ile osuranlar türedi. ne zaman kendi götünü kullanırsın takdir ederim. kısfmet işi bunlar.
 • miting sevdalisi ulusalci fasistlerin, milliyetci fasistleri de yanlarına alarak yaptıkları miting. kürtçü, libetal ve amerikancilanlar olarak korkudan evlerimize tikindik, ağlıyoruz.
 • chp'nin ulusalcı radikallerinden arınması adına faydalı miting. ulusalcılar ait oldukları yere, mhp'ye gitmeli. gerçek bir sosyal demokrat partiye dönüşmek için bunlardan kurtulmak lazım. artık akp'ye karşı kızıl elma ittifakı iş yapmaz.. zaten mhp muhafazakarlık söz konusu olduğunda akp'ye hemen destek veren bir parti.. ayrıca ülkücülerin sağı-solu bir kenara bırakmadıkları entrylerinden de görülebilir.. yeni chp için başlarda biraz sıkıntı olabilir ama eğer sabırla avrupa birliği ülkelerindeki sosyal demokrat partiler gibi hareket edebilirse zamanla güçlenecektir. not: bu mitingden kimsenin korktuğu yok. akp'yi de korkutmaz. mhp iç anadolu turuna çıkmış olsa belki korkabilirlerdi. bu daha çok chp'den ne koparabilirsek mitingi. chp'nin içindeki tartışmalardan yararlanmaya çalışıyorlar.
 • izmir ve mhp'yi bilmeyenlerin hakkında atıp tuttuğu miting.

  bu sayı muhabbetine takılanlara biraz geçmişten anımsatmalar yapayım.

  sene 92 falandı sanırım, 93 de olabilir tam hatırlamıyorum. türkeş gene bir miting için izmire gelmişti, ben o sırada lisedeydim. konak'ta oldu miting, tam saat kulesinin orda. çoğunluğu iç anadoludan gelen sarkık bıyıklı abilerle 500 kişi ya vardı ya yoktu toplananların sayısı.

  ondan sonra da sanırım kurultay gibi bir şey vardı, ya da kongre. bilen bilir, alsancak kapalı spor salonunu. orada yapılmıştı. gene özellikle kayseri'den gelen kemikleşmiş mhp kitlesi vardı. hatta pankartlarını hatırlıyorum "başbuğ nerede biz oradayız -büyük köşkerli köyü" deyu. (türkeş'in baba memleketidir burası.) orada da 200 kişi ya vardı ya yoktu.

  şimdi tartışılan konu mhp gibi bir partinin izmir gibi bir yerde "kaç yüz bin" kişi topladığı. anladın mı çocuğum, ayıktın mı evladım? apaçi tribüncüler gibisin yeminle. onlar da deplasmana gelen rakip taraftar için "armayı dalgalandıran bir taraftar bile olsa helal olsun" derler sözde. sonra iş atışmaya gelince "ehueuhe bir avuç gelmişsiniz, biz 1500 kişi çıkartma yaptık sizin şehre, 50 otobüs geldik" derler.

  işin hülasasını söyleyeyim ben size. yarın osman pamukoğlu miting yapsa gene bu sayıları zorlayacak izmir'de. hatta ulusal parti biraz atarlansa, türkçü toplumcu budun derneği aktive olup kalkıp bir parti kursa gene kitleleri peşinden sürükler oralarda. cumhuriyet mitingi biter, bayrak mitingi başlar. o geçer türklük nümayişi çıkar. izmir'de ateş sönmez, bunu böyle bil.

  siz tepkisiz, onaycı, konformist bir izmir halkı bekliyorsunuz ama öyle olmuyor. merkezden uzaklaşıp radikalleşmek çok güzel oluyor, çok da iyi oluyor.
 • 12 eylül darbesindeki sağcı solcu çatışmalarından takunyalıların kendilerine pay çıkarmaya çalıştığı miting. afedersin dini bütün kardeşim o insanlar bir ilke uğruna gazlanırken sen o ara cami köşelerine iteklendin çektin kendini ne etliye ne sütlüye karıştın şimdi amerika seni gazladığında mı sikin doğruldu? yalnız dikkat et bu iki kanatta senin cami köşelerinde uyuttuğun kesime benzemiyore. yavaş gel. hiç ellenmedin, bakiresin ama vakti gelince o iki kesim de seni öyle bir yutar ki pensilvanya değil mars bile dar gelir.
 • akp ile aynı kaba pisleyen kürt milliyetçilerini rahatsız etmiş mitingdir.
  ancak bunlar daha daha rahatsızlık günlerinin başlangıcıdır. izmir'in ne kadar atatürk'çü ne kadar bayrak sevdalısı millet sevdalısı olduğunu halen daha anlayamayanlar acı sonlarına adım adım yaklaşmaktalar.
  slogan yine aynı ama yeri ve zamanı gelecek. bu millet kanla kazandığı topraklar üzerinde verdiği onbinlerce şehitin arkasından teröristle iş birliği yaparak sözüm ona barış ve sükunet masallarına gereken cevabı sandıkta verecektir.