şükela:  tümü | bugün
  • tr saatiyle saat 03:00'de başlayacak olan 2017 playoffunun ilk tur ikinci maçı. seyrederken diliniz damağınız kurumasın diye ülker link'imi seve seve paylaşabilirim.
  • harden'a nefes aldirmiyor okc. pota altindan basliyorlar basmaya. bu tempoda defans bakalim ne kadar yapabilecekler.
  • adams ve gibson çıkmasına rağmen enes oyuna girmedi. ondan sonra da oyuna sonradan giren sabonis çıktı tekrar adams girdi. enes düşünülmüyor anlaşılan. bu arada r. anderson berbat bir şut yüzdesi ile oynuyor. boş üçlükleri sokamıyor. hal böyle olunca harden'ı ikili savunan okc rakibi durduruyor. skor 28-13.
  • iki gun onceki macta kanter sicip savunmada iyice batirinca donovan yardimcisi mo cheeks'e cant play kanter dedi, baya malzeme oldu aslinda medyada, kanter gibi bir oyuncu isterse her mac 30 sayi atsin, playoff takiminda yeri yok.

bu yuzden ki gsw maclarinda oldugu gibi, houston karsisinda da minimum surede oynatacaklar.

donovan in baska caresi yok yine oynatacak.

ayrica actiginiz basligi sikeyim. mac okc sahasinda da degil, houston sahasinda sozlugun amina koymaya cok alistik ama dedigim gibi 10 sene sonra biri bu maca bakacak olsa, mac okc sahasinda oynanmis sanacak.
  • (bkz: #67593278)

ben katılmıyorum. enes iyi savunmacı demiyorum ama enes'e karşı gerçekten bir ön yargısı var. adam zaten 20 dakikadan fazla süre bulamıyor. yanında oynayan hiçbir oyuncunun neredeyse savunması iyi değil. hepsi adamına geçiliyor ve enes kabahatli oluyor. ayrıca bugün 4 dakikada 3 blok yaptı enes. eğer savunma sıkıntıysa aynı şeyi oladipo için de yapsın. hem iyi savunmacı değil hem de ilk maç sadece 6 sayı atabildi.

bu arada başlığı açan arkadaş amerika'da yazıldığı gibi yazmış. yani teknik olarak yanlış değil.
  • houston bu maç ribaundlarda eziliyor. ligin en çok üç sayı isabeti bulan takım olmalarına rağmen bu maç ilk yarıda sadece 4 isabet bulabilirler.

harden için ayrıca parantez açmak istiyorum. atış halindeyken inanılmaz kolay faul alıyor. bu seride dördüncü kez üç sayılık atış tuzağına düşürerek beleş üç sayı kazandırdı.

westbrook ve okc ise bu maç daha derli toplu. ikinci yarıda houston'ın toparlanıp farkı kapatmasını bekliyorum

ilk yarı sonucu: houston 62-68 oklahoma
  • enes iyi savunmaci olsa zaten su anda takimda ilk 5 baslardi, adams'in hali ortada bunu 100 nba den anlayan adama sorsaniz 101 der.

4 dakikada yaptigi uc blok boyle potaya gelen topa smac degil, birinin elindeki topa vurdugunuzda sayilan bloklardan.

ayrica mac formatina gelince amerikada ingilizce yazildigi icin deplasman takimi ilk yazilir.

okc at houston oldugu icin, 2005den beri sozlukte acilmis basliklara bakin, sozluk formati oyledir ve bu maclar arsiv gibidir acar bakarsin. bir mac deplasman takimini one yazip ikinci mac diger tarafa yazarsan bu arsivi de batirirsin. google dan direkt eksiye gelip bu maca bakan adam macin nerde oldugunu dusunur o mantik.

mac amerikada o zaman biz niye ingilizce entry girmiyoruz o da ayri konu, ha unutmadan macin oynandigi tarih ise 19udur amk.

isin ozeti mac tarihi macin oynandigi ulkeye gore yazilir, digerinde ise ev sahibi ilk. kime anlatiyorsam amk adam silver'in avukati degilim ama olay bu.

russ efsane oynuyor ama bu yuzdeyle ikinci yari gitmeleri zor, o hale gelirse mac houston yine alir gibi maci.
  • doğru açılmış başlıktır. nba'i takip eden 10 yaşındaki çocuk bile misafir takımın başa yazıldığını bilir fakat bazı kendini çok zeki sanan beyinsiz orospu evladı sazanlar bunu uzun uğraşlar sonucu edinilen bir bilgi sanıyor galiba. amına kodumun malı seni.
  • (bkz: #67593496)

bana da sorarsan ben de öyle derim zaten. enes'e de iyi savunmacı demiyorum. neden okuduğunu bir insan anlayamaz ki. yanında oynayanlardan da kastım yedek oyuncular ayrıca. adam gidip iki uzunu çıkarıyor ve yerine singler'ı koyuyor. yemişim savunmasını. ayrıca smaca blok zaten çok sık olan bir şey değil ki yapıldı mı haftanın hareketlerine giriyor. sanki sürekli olan bir şey gibi konuşulması saçma.
  • westbrook bugün her attığını sokacak gibi. soktuğu şutların hepsi de zor. daha üçüncü periyot bitmedi 36 sayı 9 ribaunt 11 asistte. houston ise sürekli kaçırıyor. 19 üçlükten sadece 4 tane soktular ki 3. periyot hiç atamadılar. anderson, gordon ve harden toplamda 12 de 1. bu sebeptendir ki skor 86-74 okc lehine.