şükela:  tümü | bugün
  • 2017/18 euroleague sezonu çeyrek final serisinin ikinci maçıdır. 20.45'te başlayacak ve ülker sports arenada oynanacak.
  • en eşleşmek istemediğim takım ile eşleştik. ancak son avrupa şampiyonu olarak apoletimiz var. takımımın ilgili tarihlerde level atladığını hatırlayınca bu maçı rahat kazanacağımızı düşünüyorum.
  • seride 2. maç. ilk maçı çok kolay kazandık. baskonia 4. çeyrekte 3 defe geri dönmek istedi, wanamaker ve sloukas'ın kritik basketleriyle karşılık verdik. ilk maçta vesely, sloukas, nunnally ve wanamaker çok iyiydi. datome, guduric ve melli de fena degildi.

bu maçta kalinic ve thompson daha fazla katkı vermeli. hoca dixon ve melih'e ilk maçta hiç şans vermedi. bu maçta onlar da 5-10 dakika süre bulacaklar. baskonia bu maça daha fazla asılacak. daha önce euroleague'de hiçbir takım 2-0'dan geri dönemedi. fener de ilk maçtakı 3'lük yüzdesini (47.6) bulmayabilir. ilk maçta ikinci yarıda çok fazla sayı yedik (26 vs 47). savunmamız daha iyi olmalı bu maçta. skor tahminim 73-68

euroleague'de 4 maçımız kaldı. dün de zalgiris kazandı. oly elenirse, final four'da az tecrübeli zalgiris'i daha kolay eler, cska finaline daha dinlenmiş çıkarız
  • ilk yarıdaki oyun ne kadar şampiyonluk için umut verse de ikinci yarı beni derin düşüncelere gark etmiştir.
  • bu sezon gideceğim ilk ve son maç. 2000 km uzaktan gelip gideceğim. geçen seneden beri o güzel atmosferi özlemedim diyemem. merak ettiğim şey salonun altındaki mağazada basketbol formaları satılıyor mu? gelmişken bir vesely forması çekesim var. fiyatlar nasıl acaba? şampiyonlukla ilgili ürünler hala satışta mı?
  • fazla bileti olan varsa 2-3 ad. talibim...
  • serinin 3-0'a doğru gittiği yolda, seride 2. galibiyetin alınacağı maç olacaktır. sertlik olarak ilk maça göre bir tık daha seviyeyi arttıracak olan baskonia'ya karşı aynı sertlik ile cevap verebildiğimiz taktirde, yine maçın kontrolü bizim elimizde olacaktır.

çeyrek finallerin diğer maçlarını da göz önüne aldığımızda hiçbir serinin çantada keklik olmadığını görebiliriz. bu sebepten obra'nın her daim söylediği gibi rakibe saygılı olup, mücadelemizi sonun kadar yapacağız.
  • fazla bileti olan var ise yeşilendirebilir.

maçın analizine gelirsek, baskonia mevcut kadro ve oyun yapısı ile fenerbahçe'ye rakip olacak bir takım değil, maça tutunmaları için çok çok extra bir durum oluşması gerekiyor. o da ataşehir'de olması çok zor.

muhtemelen bu maç daha tempolu oynama şansı bulabilir fenerbahçe özellikle farkı oluşturup, vesely çok riske etmeden devam çalışacak. bu sezon uzun rotasyonumuz çok kötü, tüm takım velseyl'e bağlı durumda.
  • 3/0 süpürüp belgrad'a gitmek takıma ayrı bir motivasyon kazandıracağından bu hedefte mutlaka alınması gereken kalan iki maçtan biri..
  • ilk maçtan daha kolay geçeceğini düşündüğüm maç.
    yüksek skorlu bir maç bekliyorum.

bu geceki oly-zalgiris maçı da önemli bizim için.
    final yolundaki rakibimizi de bu gece izleyebileceğiz.