• bizimkiler hala petrol aramıyordur umarım, başınıza iş alcaksınız evladım dön dön
  • reel bir emtianın değeri nasıl negatif olabilir ?
    olamaz.
    bu yüzden çöken petrol piyasası değil, abd doları.
    şimdi abd dolarının tuvalet kağıdına dönüşünü izleme zamanı.
  • petrolun degeri bu kadar duserse bizim petrol boru hatlarinin da bir kiymet-i harbiyesi kalir mi ?
    cidden bilmedigimden soruyorum
  • eksi 40 dolar ne lan? şimdi ben depoyu fulle diyorum adam depoyu fullüyor. sonra normalde pompacının fiş fatura farkediyor mu abi demesi gerekirken onu ben diyorum. pompacı afallıyor. nasıl yani o benim repliğim diyor. yok lan artık benim repliğim diyorum. görmüyor musun dizel - 4.45 tl yazıyor. borcun 255 lira 45 kuruş diyorum pompacıya. adam çaresiz veriyor parayı. en sonda da pompacının gözlüklerinin camını silip bir 5 lira da ordan kapıp ayrılıyorum olay yerinden. israfil üfle artık şu sura.
  • gerçekten hiç anlamadığım durum. zaten 3 aydır ne oluyor onu da anlamadım ama.
  • petrol arz fazlası ve talep düşüklüğüne bağlıdır. opsiyon borsasında gerçekleştiğinden negatif değer almıştır. bağlantılı olarak ham petrol arz fazlası durumunda alıcılar tankerleri depo gibi kullandıklarından, dev ham petrol tanker navlunları 9 marttan itibaren başlamak üzere yükselmiştir.

(bkz: baltic dirty tanker index)
  • milyon dolarları beraber mi kazanıp seviniyorduk da,
    kaybedilince üzüleyim?!

beter olun aç gözlü zenginler sizi!.. umarım sömürerek yoksulluk içinde yaşamaya mecbur kıldığınız insanların durumuna düşersiniz de neler çektiklerini anlarsınız.

"bu sefer de sen yan babilon!.."
  • petrol şirketlerinin kucağında oturan trump gibi politikacılar oldukça petrol ekonomisinin çökmesini beklemiyorum, ama keşke çökse.

petrolün ucuzlaması pahalanması falan umrumda değil. tek istediğim şey ekonomisi petrole bağlı olan, insanlığa katkıları gezegeni kirletmekten öteye gitmeyen petrol ihracatçılarının burunlarının sürtmesi. rusya'sından suudi arabistan'ına, iran'ından venezuela'sına, doğulu, batılı onca ülke petrol kuyularının üstüne yatıp topraktan çıkanı yemeye alıştı. belki aç kalırlarsa başlarındaki despotlardan kurtulmayı akıl edebilirler.

açık söylemek gerekirse, petrol endüstrisinde çalışan emekçilerin başlarına ne geleceğini ise hiç umursamıyorum. bir petrol işçisi işinden olusa eminim ki en az iki kişilik temiz enerji işi açılacak. kömürde de aynısı oldu. dünya katledilirken, sırf aç kalacaklar diye cellatlarının işsiz kalmasına üzülemem.
  • artık sadece bakkaldan kola alıp dışarı dökmeyeceğim, yarın ilk iş depoyu fulleyip sokağa dökmek olacak.
    tanım: uzun zamandır beklediğim büyük resmi görmemi sağlayan olay.
  • petrol yoksa pasta kullanin
hesabın var mı? giriş yap