şükela:  tümü | bugün
  • avrupalı taraftarlar kendi takımlarının büyüklüğünü 5'e 10'a katlayacak bu organizasyon için günlerdir isyan ediyorlar, başkanlarını istifaya davet ediyorlar, chelsea taraftarı stadın önünde eylem yapıp kendi takım otobuslerinin maç için stada gırmesıne izin vermiyor, bizde ise sanki bizi çağıran varmış gibi günlerdir "fb mi gitmeli gs mi gitmeli?" kavgası dönüyor.

kusura bakmayın ama bizim ülke insanının çoğunluğunda gerçek taraftarlığın olmadığını bir kez daha gördük. en büyük olmanın derdine düşmüşsünüz hepiniz.

işin içindeki kuluplerin taraftarları bile böyle bir şeyi elinin tersiyle iterken, siz bir hayal ürününde bile gelin güvey olup kim daha büyük olacak derdindesiniz. iki gündür salyalarınız aka aka “acaba bizi de alırlar mı?” diye düşünüyorsunuz.
  • manchester united yönetim kurulu başkanı ed woodward görevinden istifa etti, juventus başkanı agnelli'nin görevinden istifa ettiği, liverpool'un sahibi fenway sports group'un da kulubu devretme kararı aldığı söyleniyor.

neden işin içinden "kandırıldık" diyip çıkmıyorlar anlamıyorum. *

(bkz: flerö terör örgütü)

edit: ayrıca stadın önünde eylem yapıp, kendi takım otobüslerinin maç için stada girmesine izin vermeyen chelsea taraftarına takdirlerimi sunuyorum. cech'in yalvarışları hala en büyüğün taraftar olduğunu gösteriyor.

https://twitter.com/…ett/status/1384564479309066240

https://twitter.com/…rgi/status/1384579798547173380

sanırım türk taraftarlar olsa böyle büyük paraların olduğu bir işe balıklama atlarlardı. günlerdir dönen " süper lige gs mi gitsin fb mi?" tartışmaları bunu kanıtlıyor. sanki bizi çağıran varmış gibi.
  • taraftarlarin hala ne kadar güclü olduklarini görebilmek acisindan cok cok sevindirici bir gelisme. olaylara romantik yaklasmaktan nefret ederim; ancak sanirim romantiklik o kadar da kötü bir sey olmasa gerek
  • ikna edilmişlerle yola çıkılmaz. yola, inanmışlarla çıkılır.

florentino perez
  • sosyal medyanın gelişiyle berber florentino perez ve onun gibi çürük zihniyetli yaşlıları engelleme şansı bulabiliyoruz artık.

perez ve onun nesli, ölmeden önce oluşan tüm düzeni bozmak, içine sıçmak için her şeyi yapıyor. temellerinde de hep para var. allah'tan artık sosyal medya var, her şeyi anında öğreniyor, organize oluyor ve hareket edebiliyoruz. götümüzdeki donu çalmaya çalışan kim varsa anında kendisini tahtaya oturtabiliyoruz.

he, bu durum bizim ülkemiz için geçerli değil. biz sadece öğrenmekle kalıyoruz ama engelleyemiyoruz. çünkü sosyal medya baskısına boyun eğmek için baskı yapılan tarafın ahlak sahibi olması gerekir. şükür ki batıda hala ahlak varmış. darısı da bizim başımıza.
  • bir süre amerika'da yaşamış, amerikalı ile evli biriyim. ben bu kadar altı boş bir memleket görmedim. her şey yüzeysel. insan ilişkileri, spor, sanat, eğlence vs. çünkü her şey şirketleşmiş durumda. her şey bir yerlerden dayatmayla yürüyor. aşağıdan yukarıya etki eden bir şey yok. halk, yurttaşlık, insan hayatı hiçbir önem arz etmiyor. adamlar bir halk hakereklenmesiyle trump'ı gönderdi, kendileri bile olana bitene şaşırdı. paran yoksa yoksun. yere yığılıyorsun, seni hastaneye götürmeye gelen ambulans paralı aq yerinde.

peki avrupa öyle mi? magna carta'dan fransız ihtilali'ne kadar onlarca halk hareketi ve bunun sonuçlarına göre şekillenen yönetim biçimleri, kültür, değerler. avrupa'yı, daha doğrusu amerika dışında hemen hemen hiçbir yeri şirketleştirmek öyle kolay bir iş değil. gelsin amerikalı burada fb'yi, gs'yi bjk'yi sayın alsın da istediği gibi at koşturmaya çalışsın bakalım. stadı yakarlar, binaları taşlarlar, yöneticileri kulübe sokmazlar vs. vs. avrupa 200 yıllık kıta değil. tasarlanarak kurulmuş bir şirket devlet hiç değil. buraların sokakları düz değil, amerikalı buralarda kaybolur. o yüzden bu projenin tutacağına ihtimal vermiyorum. hala paranın yaptıramayacağı şeyler var şu yeryüzünde.
  • muhtemelen hiçbiri uefa dan bu kadar sert bir duruş beklemiyordu. taraftarları hiç hesaba katmadılar. futbol izleyicisi ve basketbol izleyicisini aynı zannettiler. şimdi bakalım yaptırımlar neler olacak. tepelerine sert bir şekilde vurulmazsa üç beş sene sonra yeniden deneyecekler çünkü. yanlız mourinho reis yine 40 milyon cukkaladı. adam konyalı esnaf gibi. her türlü takıyor takıştırıyor birşeyler.
  • (bkz: avrupa süper ligi) başlığında yazılanları okursanız neden türk kulüplerinin asla anlık ufak başarıların ötesine gidemeyeceğini anlarsınız. "küçük kulüpleri mi izlicez yaaaa" cılar, bizim takımı alın nolurcular gırla gidiyorken, adamlar kulüplerin önüne yürüyüş düzenleyip kararı geri aldırdı. futbol kültürüne saygısı olan kimse de zaten kendi takımının bu oluşumun içinde yer almasını istemez, fakirseniz de gururlu olmalısınız, zenginleri yalayarak hayatta bir yere gelemezsiniz.
    tanım: günün en güzel haberi.
  • aleksander ceferin bir gecede 6 babayı öldüren polat alemdar gibi operasyon çekti herkese.
hesabın var mı? giriş yap