1. galatasaray ve beşiktaşın puan kaybetmesi ile iddia severlere gülücükler atan maç. elazığ yenilmeze malı mülkü, evi arabayı satıp oynayın. garanti amk.

nerde görülmüş rakibi puan keybederken fenerin kazandığı. rahatlık bize ters. illa götümüzden kan damlayacak.
  2. fener rahat kazanır gibi duruyor ama olası bir elazığ galibiyet aykut kocaman'ın yeni bir istifasına yol acar mi merak ediyorum. o son olaydan beri hic bir şey değişmedi çünkü.
  3. ne yapıp edip kazanmamız gereken maç. aykut kocaman'ın ideal defans kurgusundan bekir, yobo ve hasan ali yok. ayrıca caner'in de sakatlığı varmış. defans muhtemelen orhan - serdar - egemen - gökhan şeklinde oluşacak.

ayrıca maçın sonrasında younes belhanda transferi açıklanacak.
  4. fenerbahçemin ikinci yarıdaki ilk maçı. açık konuşmak gerekirse kupa maçlarında izlediğimiz fenerbahçe lig için pek ümit vermemekte. hala umutlu olmamızın nedeni ise rakiplerimizin de bizden pek farklı olmaması.

hem rakiplerin hem bizim kötü olmamız normal şartlar altında anadolu kulüplerinin çok iyi olması ile açıklanabilir fakat durum şuan için ne yazıkki bu değil. ne izlediğimiz maçlardan zevk alıyoruz ne de rekabetten söz edebiliyoruz. hiç bilmeyen bir yabancı baksa vay arkadaş ne lig be, bu nasıl bir rekabet der ama işin aslı o değil.

neyse konumuza gelecek olursak oynanan futbolu beğenmedik dediğimiz kupa maçlarından bursa maçına bakarsak oyunun belli periyotlarında önde basmaya çalıştık. işte bu periyotları maçta daha fazla süreye yayabilirsek çok şey değişecektir.

fenerbahçede aslında iyi oynayacak potansiyel ve futbolcu kaltesi var. bu potansiyeli bir türlü kullanamamamızın nedeni bence futbolcuların maç seçmesi. bir çok futbolcuda "aman be elzaığla şimdi kim oynayacak" havası var gibi bir izlenim gördüm. bunu iddia etmemdeki en önemli delilim ilk yarıdaki performans. bana kimse fenerbahçenin koca ilk yarıda sadece 1 deplasman galibiyeti almasını açıklayamaz arkadaş.

maç seçiyorlar diyoruz ya hani. şu açıdan bakarsak bu çok bariz ortaya çıkacaktır zaten. süper ligde sadece 1 deplasman galibiyeti alan takım avrupa liginde 3 maçta 3 deplasman galibiyeti aldı. oradaki rakipler buradiklerden daha mı basitti.

bence yönetim ve teknik ekibin bu problemin üzerine ciddi ciddi gitmeli. bu sorun transferden veya bilmem neyden daha büyük bir problemdir. bir takım kötü oynayabilir, maç kaydebilir, puan kaydebilir, hedef olan şampiyonluktan elbetteki uzaklaşabilir ama asla maç seçemez. bu asla kabul edilemez.

futbolculara gelince.

krasiç denen adam artık kendi toparlamalı. bu kadar vurdum duymaz olamaz. hele ki yıldız futbolcu olarak geldiyse en azından kötü giden maçı çevirmek zorunda.

stoch kesinlikle takıma küsmemeli ve artık ne yapılacağına karar verilmeli. satılacaksa satılsın, oynayacaksa çıksın oynasın. oynasın ama her maçta birbirene yakın performansla oynasın. bir maç iyi bir maç kötü olmaz. en azından mücadele etmez zorunda. aldığı para bunu gerektiriyor.

sow'a nazar değmesin. söylenecek bir şey yok. ona sakat deyip gaza getirenlere ayrıca teşekkürler.

kuyt en azından mücadele ediyor. diğerleri hiç bir şey yapmıyorsa bu mücadele gücünü görmeli.

gökhan gönül bildiğimiz gibi. onada bir maşallah.

salih daha fazla süre almalı ve lig maçlarında oynamalı. en azından bugünkü maçta 11 de başlamayı bence hak etti. çok büyük yıldız olacak bu çocuk.

volkan her zamanki gibi ağabey. allah ona sakatlık vermesin.

başarılar fenerbahçem.

(bkz: bizim için saldır kanarya)
  5. orhan'sız bir defans kurgusunu yeğleyeceğim karşılaşma. buna göre defansın ortasında m. topal'a görev verilmeli.

bugün 4-4-2 düzeninde şöyle bir kadronun daha pozitif bir oyun çıkaracağını düşünüyorum :

volkan

gökhan - serdar - m. topal - egemen

m. topuz - salih - cristian - stoch (krasic)

kuyt - sow

vakti zamanında şenol güneş egemen'i solbekte görevlendirmiş olduğundan orada sıkıntı olmaz. topal da ön libero oynadığı maçlarda defansın arasına çok girdiğinden ve gs'da da zaman zaman stoper oynadığından sıkıntı çekmez ve ileriye pasla çıkılmasında yararlı olur diye düşünüyorum.
  6. bugüne kadar oynanan 5 maçtan 3'ünü fenerbahçe kazanmış, 2'si berabere bitmiş. yani elazığsporun şansı düşük görünüyor ama şöyle bir anektod var ki iki büyük rakibi puan kaybetmişken fenerbahçemiz boş durmaz biliyoruz yani. o yüzden elazığspor'un şansının baya yüksek olduğu maç ki defansta o kadar eksik varken bir de.
  7. fenerbahçemizin volkan - caner - egemen -serdar -gökhan - salih - mehmet topal - christian - krasic - kuyt - sow 11'i ile başlayacağı maç.

evet salih 11'de. şans seninle olsun evlat.

20 ocak 2013 fenerbahçe elazığspor maçı hakkında bilgi verin