şükela:  tümü | bugün
 • buradaki beyaz türklerin, elitistlerin anlamadığı bir şey var: demirtaş gibi bir siyasetçinin siyaset yapması kürtlerden çok türkler için avantajlı. türkiyelileşmeyi ondan başka kimse kabullendiremezdi kürtlere. tabi siz hala terörörö demeye devam.

  edit: mesaj kutuma 10 mesaj gelmiş ve küfretmeyen kişi sayısı bir. siz daha pkk’ye açık açık silah bırakması için çağrı yapan bir kürt lideri sindiremiyorsanız demirtaş sonrası gelen nesil ile sittin sene barış tesis edemezsiniz. unuttuğunuz bir şey var: gerçekten de barışın tesis edilmesini istiyorsanız tavizin tek taraflı olmadığı. bunu kabul etmediğiniz sürece tüm yaklaşımlar samimiyetsiz ve art niyetlidir.
 • ulan bi kere de pkk'ya laf söyle o zaman görelim diyelim ki bu adam harbiden barış istiyor.
 • edit: alttaki entryleri okuyorum da cehalet ne ara ekşi sözlüğü bu kadar sardı. barış isteyen birine hala saldıranlar var. haksız yere rehin alınan bir adam için denmedik şey kalmamış. demirtaş siyasi bir rehinedir ve buna ses çıkarmayanlar mevcut durumu güçlendirmekten başka hiçbir şey yapmamış olacaklar. siz hala bağzılarınin ekmeğine yağ sürün. tek gerçek muhalefet yapan adam yıllardır içeride. ucu size de dokununca anlayacaksınız. iş işten geçmiş olacak.

  edit2: "bağzı" kelimesi imla hatası değildir, kasıtlı yapılmış bir göndermedir.

  edit3: arkadaşlar bana mesaj atmayın, fikri olan başlıkta belirtsin.. cahil mahil idare ediyoruz işte, okuyoruz yine de.

  edit4: yapılan çağrı: link kaynak: #100795537 (pkk'ye silah bırakılsın çağrısı yapmadı diyenlere istinaden..)

  edit5: "k" harfi "ke" olarak okunur. kaynak (bi bitmediniz)

  an itibariyle başlamış selahattin demirtaş'ın ceza evinden gönderdiği mesajları içeren tweetler.

  twitter link

  "1- herkese merhabalar. buradan sizlere seslenmeyeli uzun zaman oldu. iktidarın kanalizasyon medyası, barış ve demokrasi umutlarına her zamanki fütursuzluğuyla saldırınca ben de birkaç şey söyleme zorunluluğu duydum.

  2- önce şu soruyu sorarak başlayalım: barış denilince akp hükümeti neden kırmızı görmüş boğaya dönüyor? barış isteyen herkesi neden anında terörist ilan ediyor? aklı başında herkes bunun cevabını biliyor, değil mi?

  3- çünkü arkasına saklanacakları tabutlara ihtiyaçları var. yoksulluğun, işsizliğin, yolsuzluğun sorgulanmaması için gencecik evlatlarımızın cenazelerine ihtiyaçları var.

  4- barış olursa istismar edebilecekleri konu kalmayacak. milliyetçilik ve beka söylemiyle toplumu artık kutuplaştırıp karşı karşıya getiremeyecek, buradan oy sağlayamayacaklar. barış diyene bunca öfkenin, bunca nefretin nedeni budur.

  5- herkesin elini vicdanına koyarak barış için yan yana gelmesi artık ahlaki bir görevdir, sorumluluktur. en büyük çözüm süreci de halkın demokrasi için yan yana gelmesi, el ele vermesidir.

  6- ballı kaymaklı iktidarlarını kaybetmemek için gözlerini karartıp nefretle ve kinle gece gündüz ekranlardan saldıranlara verilebilecek en anlamlı cevap, çoğalarak yan yana gelmektir. halkın çoğunluğu bunu isterken, siyasetçiler de bunun gereğini yapmaktan çekinmemelidir artık.

  7- ahmet kaya ve sevgili eşi gülten’i, çatal bıçak fırlatarak linç etmeye çalışan güruhu hatırlamayanımız yoktur, değil mi? bazı utançlar, sahiplerine bir ömür boyu yapışıp kalıyor ne de olsa.

  8- ahmet kaya’ya o gün “bölücü, terörist, vatan haini”, yanlarında duran mehmet aslantuğ’a da “terör destekçisi” yaftası yapıştırılıyordu. ve gün oldu devran döndü, “onur” sahibine, “alçaklık” sahibine kaldı.

  9- bugünün jülide’si, kadir’i ve oradaki tüm kadınlar onurun temsilcisi, televizyonlardaki bazı program sunucuları başta olmak üzere linç güruhu ise alçaklığın sembolü olarak tarihteki yerlerini aldılar bile.

  10- fırlattığınız çatallar, bıçaklar artık bizi yaralamıyor. birlikte olmak için, yan yana durmak için daha fazla cesaretlendiriyor, güç veriyor, moral veriyor. devam edin, devran dönüyor.

  11- tüm dostlara kucak dolusu selam ve sevgilerimle…"

  selahattin demirtaş
 • savaş kelimesine sığınıp siyaset yapmak ne kadar yanlışsa, barış kelimesinin arkasına sığınıp siyaset yapmak da yanlış.

  bu kişi kendine göre bir tarafı temsil ediyor fakat kendi tarafını durdurmak yerine karşı tarafı durdurarak elde etmek istiyor taleplerini. samimiyetsiz buluyorum.
 • 3,5 yildir neden tutuklugu oldugu konusunda hicbir fikri olmayanlarin, baris cagrilarini samimi bulmadiklari siyasi liderin tweetleri.

  apocuymus, teröristmis, papagan gibi tekrarlamaktan bikmadiniz, azcik acin yakin siyasi tarihi okuyun. ne istiyorsunuz? hem agzini acan her kürdü, bebek katili diye damgaliyorsunuz, liderlerini hapislerde süründürüyorsunuz. hem de dagdan insinler, bariscil siyaset yapsinlar diyorsunuz.

  rumlari kacirdik, ermenileri kacirdik, bir sekilde kürtlerle baris icinde yasamanin yolunu bulmamiz lazim diye düsünmek yerine ayni hastalikli zihniyetin fikirlerini tekrarlamaktan hic cekinmiyorsunuz.

  tek tiplesen anti-demokratik ülkelerin sonu tarihte hic iyi bitmedi, umarim bizimki de onlara benzemez.
 • dili doğruyu, kalbi yanlışı söyleyen bir kişinin asla önem taşımayacak açıklamalarıdır efendim.

  binlerce kişinin katili haysiyetsiz köpek öcalanın heykelini dikmek isteyen ağızdan çıkan barış kelimelerine kananların da aklına gergedan boynuzunu soksun.

  düzeltim; yazım yanlışları
 • pkk'ya en ufacık bir eleşitri yapamamış, terörist sevici bir dümbüğün boktan açıklamalarıdır. senin bir kere zihniyetin kanlı, senden ne geçmişte, ne de gelecekte adam olur.
 • -istediklerimizi verirseniz barış olur çiçek olur her taraf. ozerklik olunca gül bahçesi olur ülke. aksi halde gencecik cocuklar tabutla gelir-

  ne kadar masum dimi?

  bu kabadayı jargonu be. barış gibi bir kelimeyi orospu etmeye gerek var mı? açıkca demokratik haklarımızı verin demek daha onurluca. tehdit ediyosun ve bizim bunu mal gibi dinlememizi bekliyosun. bu dil karaktersizce.

  edit : demirtaş'ı hapiste tutmanında bir şeye faydası yok. oda akp'nin klasik acımasızlığı. özetle demirtaş pkk 'nın sözcüsü konumundan kendini sıyıramıyor yada sıyırmıyor. yeni bir şey söylemeyeceksen seni dinlemenin anlamı yok.
 • --- spoiler ---

  firlattiginiz catallar bicaklar artik bizi yaralamiyor
  --- spoiler ---

  bombalar, keles mermileri bizi yaraliyor ama.
 • orospu çocuğu size iyi niyet gösterildi siz o barış zamanını kötü ameller için kullanmadınız mı? hapis arkadaşın pkk sizi tükürüğüyle boğar diyordu. çürüyün içerde. sana twit attıracak kadar hak veriyor bu ülke amk şükret pezevenk. köpekliğini yaptığınız abd olsa seni çoktan idam etmişti.