şükela:  tümü | bugün
 • edit: alttaki entryleri okuyorum da cehalet ne ara ekşi sözlüğü bu kadar sardı. barış isteyen birine hala saldıranlar var. haksız yere rehin alınan bir adam için denmedik şey kalmamış. demirtaş siyasi bir rehinedir ve buna ses çıkarmayanlar mevcut durumu güçlendirmekten başka hiçbir şey yapmamış olacaklar. siz hala bağzılarınin ekmeğine yağ sürün. tek gerçek muhalefet yapan adam yıllardır içeride. ucu size de dokununca anlayacaksınız. iş işten geçmiş olacak.

  edit2: "bağzı" kelimesi imla hatası değildir, kasıtlı yapılmış bir göndermedir.

  edit3: arkadaşlar bana mesaj atmayın, fikri olan başlıkta belirtsin.. cahil mahil idare ediyoruz işte, okuyoruz yine de.

  edit4: yapılan çağrı: link kaynak: #100795537 (pkk'ye silah bırakılsın çağrısı yapmadı diyenlere istinaden..)

  edit5: "k" harfi "ke" olarak okunur. kaynak (bi bitmediniz)

  an itibariyle başlamış selahattin demirtaş'ın ceza evinden gönderdiği mesajları içeren tweetler.

  twitter link

  "1- herkese merhabalar. buradan sizlere seslenmeyeli uzun zaman oldu. iktidarın kanalizasyon medyası, barış ve demokrasi umutlarına her zamanki fütursuzluğuyla saldırınca ben de birkaç şey söyleme zorunluluğu duydum.

  2- önce şu soruyu sorarak başlayalım: barış denilince akp hükümeti neden kırmızı görmüş boğaya dönüyor? barış isteyen herkesi neden anında terörist ilan ediyor? aklı başında herkes bunun cevabını biliyor, değil mi?

  3- çünkü arkasına saklanacakları tabutlara ihtiyaçları var. yoksulluğun, işsizliğin, yolsuzluğun sorgulanmaması için gencecik evlatlarımızın cenazelerine ihtiyaçları var.

  4- barış olursa istismar edebilecekleri konu kalmayacak. milliyetçilik ve beka söylemiyle toplumu artık kutuplaştırıp karşı karşıya getiremeyecek, buradan oy sağlayamayacaklar. barış diyene bunca öfkenin, bunca nefretin nedeni budur.

  5- herkesin elini vicdanına koyarak barış için yan yana gelmesi artık ahlaki bir görevdir, sorumluluktur. en büyük çözüm süreci de halkın demokrasi için yan yana gelmesi, el ele vermesidir.

  6- ballı kaymaklı iktidarlarını kaybetmemek için gözlerini karartıp nefretle ve kinle gece gündüz ekranlardan saldıranlara verilebilecek en anlamlı cevap, çoğalarak yan yana gelmektir. halkın çoğunluğu bunu isterken, siyasetçiler de bunun gereğini yapmaktan çekinmemelidir artık.

  7- ahmet kaya ve sevgili eşi gülten’i, çatal bıçak fırlatarak linç etmeye çalışan güruhu hatırlamayanımız yoktur, değil mi? bazı utançlar, sahiplerine bir ömür boyu yapışıp kalıyor ne de olsa.

  8- ahmet kaya’ya o gün “bölücü, terörist, vatan haini”, yanlarında duran mehmet aslantuğ’a da “terör destekçisi” yaftası yapıştırılıyordu. ve gün oldu devran döndü, “onur” sahibine, “alçaklık” sahibine kaldı.

  9- bugünün jülide’si, kadir’i ve oradaki tüm kadınlar onurun temsilcisi, televizyonlardaki bazı program sunucuları başta olmak üzere linç güruhu ise alçaklığın sembolü olarak tarihteki yerlerini aldılar bile.

  10- fırlattığınız çatallar, bıçaklar artık bizi yaralamıyor. birlikte olmak için, yan yana durmak için daha fazla cesaretlendiriyor, güç veriyor, moral veriyor. devam edin, devran dönüyor.

  11- tüm dostlara kucak dolusu selam ve sevgilerimle…"

  selahattin demirtaş
 • barış ve demokrasi umutlarına yazarken yüzün hiç mi kızarmadı demek istediğim tweet sıçmığı. karısının bebeğinin yanında kafasına sıkılan komutanlarımızın,haince kahpece silahı olmayan erlerin çarşıda şehit edildiği zamanlar neredeydi bu barış ve demokrasi nidalarınız.

  tweetleri okuyamayanlar için tercümesi (bkz: hav hav hav hav)
 • ulan bi kere de pkk'ya laf söyle o zaman görelim diyelim ki bu adam harbiden barış istiyor.
 • barıştan sonrasını okumadım. barış güzel bir şey de, selonun ağzında çok sahte duruyor.
 • savaş kelimesine sığınıp siyaset yapmak ne kadar yanlışsa, barış kelimesinin arkasına sığınıp siyaset yapmak da yanlış.

  bu kişi kendine göre bir tarafı temsil ediyor fakat kendi tarafını durdurmak yerine karşı tarafı durdurarak elde etmek istiyor taleplerini. samimiyetsiz buluyorum.
 • barış mı ? kiminle ? pkk ile mi ? hangi pkk ile ? ha, şu karısının yanında kafasına sıkılan askerimizi yada bombayla 9 aylık bebegi katleden, öldüren pkk ile mi barış ?
 • seloya laf sokacam diye gelmiş burda hav'lıyor. bunlarda sike sürülecek akıl yok. yorum yok, argüman yok. ezbere söylem sloganlarla havlıyor. bravo

  edit: dünden beri mesaj kutum patlamış. adam içerde ama hala millete dert olmaya devam ediyor :)
 • bak selocum, barışı senin gibi biri söyleyince içi boşalıyor malesef o kelimenin. inandırıcılığı kalmıyor.
  aslında güzel birşey söylemiş olsanda içini boşaltmış oluyorsun bu değerlerin.
  şöyle söyleyeyim, şimdi rte çıksa ve dese ki “arkadaşlar kurumlarda liyakat birinci önceliğimizdir, hak etmeyen o makama gelemez. ayrıca yolsuzlukla mücadele birinci önceliğimiz ve hep böyle oldu.” dese, kim inanır?
  kadir inanır. (anladın sen)
 • saksıya fesleğen gibi oturtan açıklamalar. böyle değerli bir bireyi nasıl hapiste tutuyorlar anlamıyorum. demirtaş içerideyken ülke olarak kaybediyoruz.
 • bu ülke adına demirtaş’tan başka şöyle gerçekleri söyleyebilecek bir türk yoksa bu kürtlerin ayıbı değil türklerin ayıbıdır.