şükela:  tümü | bugün
  • new york polisi, 2016 eylül ayında new york'un en kalabalık yerlerinden birinde 39 kg altın kovasını çalan hırsızı bulamadığı için güvenlik kamerası görüntülerini yayınlıyor;

kamera görüntüleri

manhattan'da rockefeller alışveriş merkezinin yakınlarında bir yerde, güvenlik görevlilerinin dikkatsizliğinden yararlanan hırsız, yirmi saniye içerisinde 40 kiloluk altını kaçırıyor. sonrası ise malum.)
  • ulan bize gelen güvenliğe bak, bir de abd'deki meslektaşlarına. marketin günlük cirosunu teslim ediyorum 12-17 bin arasında, teslim alan güvenlik bile arabaya binerken illallah ediyor şöför arkadaşına. adamlardaki rahatlığa bak yahu. ) sanırsın (bkz: açık büfe)
  • hem de dolar çalmış!
  • 15 senede çalsaydı iktidar olabilirdi.
  • kilosu 40,000 usd altın çalmıştır.
    bu amerikan altınlarının fiyatı da bir başka oluyor canım.
    not: onsu 1400 doların üzerinde bu hesaba göre.
  • yine de bizimkiler kadar çalamamış hırsız. gelsin türkiye'de bozdursun, hem vatandaşlık verelim hem de ekonomiye can verdiği için üstün hizmet madalyası.
  • ona hırsız dediler çünkü altın çaldı. kalp çalsaydı başkan derlerdi orda.
  • şimdi kendimi o adamın yerine koydum da çok büyük dert almış başına ya dediğim adamdir. şimdi istanbul'da beyazit'in orada yukledim goturdum bi kovayı geldim eve. oturdum saydim dedim ki zenginim. sonra düşündüm bunu nerde bozdurucam? anında killanırlar. hadi dedim bozdurduk bi kismini. araya giren her eleman pay alacak. got korkusundan vericez sağa sola. kalicak elimde bir ev bir araba bir dükkan parası o da belki.

hadi şimdi onları da geçtim bir kova aldım neden iki kova almadim diye dovunup durucam tüm hayatım boyunca. ne vardı ki iki kutu tasiyabilseydim. bi taksiye atlar uzardim rahatlıkla. bir de mal gibi iki adım giderken yakalanmak var. kovayı tasiyamayip dusurup herkese ifşa olmak. ya da işi gücü kurup enselenmek. ailene etrafına o parayı nasıl kazandığını açıklamak falan.

diyelim ki bunları o an düşündün ve yapmadin bu isi oylece uzadin gittin. ilk dara dustugunde aklına hep o gelecek. ulan neden almadim ben o kovayı diye dovunup durucan ömrünün sonuna kadar.

offfff her tarafı boktan kamil bu işin. siz bana biraz zaman verin ey sözlük. bi hal çaresini bulucaz bu işin
  • siyasal bağlantıları sayesinde devleti on saniyede yüz milyon dolar soyanların yanında adını anmaya değmeyecek hırsızdır.