• link üzerinden görülebilecek aylık gelirinin 1800tl olduğunu belirten ve hükümete kellemi veririm diyen amcadır. aynı zamanda iç çamaşırından mendil yaptığını da söylemektedir.

ayrıca (bkz: fanila kırığı)
  • "özgürlüğün en büyük düşmanı, halinden memnun kölelerdir."
  • “beni düvecekler ben gacıyom” cümlesi her şeyi özetlemiştir.
  • aynı zamanda götündeki donundan mendil yapan amcadır.
    sevgili gençler hayatınızı bu zihniyet karartıyor maalesef.
  • anlattığı hikayenin bir kelimesine bile inanmadım. cebinden çıkardığı mendil de pintiliğinin göstergesidir. çoluk çocuk, hayvan emanet edilmez.
  • o da birşey mi, benim iş arkadaşımın haftanın 3 günü giydiği 24 yıllık hırkası var. sanırsın hırka-i şerif.

bu arada bilgisayarı 12 yıllık, ayakkabısı 12 yıllık. bir gün "abi pantolon da eski galiba" dedim, yok o yeni 8 yıllık dedi. bu adamın istanbulda değeri 1'er milyon olan 2 evi var, fakirliğinden değil, tüketime karşıyım diyerek böyle yaşıyor.

tanım: tüketim karşıtı insan.
  • ne sikim memleket lan burası?

adam açlığı yokluğu ve yoksulluğu ile övünüyor.

tekrar soruyorum, ne sikim memleket lan burası?
  • babam 30 yıldır aynı pantolonu giyiyor 3-4 tane dairesi var. adamın tek önemsediği ev sahibi olmak ve karnını doyurmak))
  • alttaki " dayıyı autzwich kampına koysak hitler bize yemek veriyor yatacak yer veriyor tatil köyü gibi yer deyip duacı olur nazilere" yorumu güldürmüştür.
  • 2 lira verip kağıt mendil alacak parası yok, fanilasından mendil kesmiş, yine de halinde memnun!

(bkz: vallahi bunlar eğitilmezdir)
hesabın var mı? giriş yap