şükela:  tümü | bugün
 • ülkemizde büyük çoğunluğun üzerinde anlaşacağı konulardan birisi de genel olarak paramızla aldığımız çoğu hizmetten memnun kalmamamızdır.bunlardan yine büyük bir çoğunluğumuzun memnuniyetsizlik kaynaklarından birisi de geçmiş başlıklardan da görüleceği üzere taksicilerdir.

  zaman içinde durum iyiye gitmek yerine daha kötüye gitti.yapılan tüm düzenlemeler ise tüketici değil taksiciler düşünülerek yapıldı.taksicilere yönelik bir denetleme ve düzenleme adımı atılmadı ve artan nüfusla beraber memnuniyetsizlik azalmak yerine arttı.

  konuyu çok uzatmadan, ödedikleri vergi , kazançlarına göre çok düşük olmasına rağmen vergi argümanı ile alternatiflerini engelleyen , fiş vermeyen , denetlenmeyen , hizmet kalitesi kötü olan , para üstüne yatan , sahte para veren , mesafeyi uzatan , o tarafa bu saatte gitmem , araba bozuldu buradan metroya binsen gibi bahaneler üreten taksilere karşı bir eylem gerektiğini düşünüyorum.

  gayri memnun bir tüketici olarak bu konu da bireysel olarak 20 şubat 2018 tarihini taksiye binmeme günü olarak belirledim.benim gibi memnun olmayanlarında bana katılacağını ve sesimizi duyuracağımızı düşünüyorum.

  bu çerçevede bu yıl ve her yıl şubat ayının üçüncü salı gününü (bkz: türkiye taksi kullanmama günü) olarak ilan ediyorum.2018 senesi için türkiye taksiye binmeme günü 20 şubat 2018'dir.bu günümüzü önceden planlayıp mümkün olduğunca taksi kullanmayacağız (ideal olan hiç).bu kullanmama durumu bu memnuniyetsizlik kaynakları ortadan kalkana kadar devam edecek.
 • pınar boykotuna dahi hala kendi çapımda devam eden biri olarak memnuniyetle iştirak edeceğim boykottur. +1..
 • destek verdiğim eylemdir.

  adamlar resmen fırsatçılık yapmaktan başka bir boka yaşamıyorlar, acil durumlarda zaten işe yaramıyorlar, hele trafiğin falan kilitlendiği zamanlar taksiye bineceğinize yürüyün daha iyi. sanki sevabına götürüyormuş gibi "trafiğe soktun yav" diye bir ton tantana ediyorlar yol boyunca.

  işini hakkıyla yapanlara lafım yok, saygım sonsuz ama içlerinde adlarını kötüye kullananları temizlemediği sürece uzak duracağım mümkün oldukça
 • (bkz: neden benim doğum günümü seçtiniz)
  başka gün yok muydu :(
 • tutsada,tutmasada sıkı bir taksi müşterisi olarak 20 şubat 2018'de taksiye binmeyeceğimi belirterek katıldığım protestodur
 • acil durumlar gibi zorunlu olmadıkça taksi kullanmayan birisi olarak yaşadığım sürece dahil olacağım boykottur. acil durumlarda bile durum elveriyorsa alternatifleri zorluyorum. bu taksi ve taksici sorunu en ince ayrıntısına göre düzenlemelere tâbi olup uygulanan cezalarla kontrol edilmediği sürece de devam edeceğim.
 • nadiren kullanıyor olsam da destek olacağım boykottur.

  haddini bilmeyen herkese ekonomik gücümüzle haddini bildirmemiz gerekiyor. bu tip konularda mesele yeterince organize olabilmekte. boykotu çevremize yayabilmekte.
 • +1
 • tek gün değil, her gün yapılması gereken sonuna kadar haklı boykot.

  bizden nefret eden, bizi öldürmek isteyen güruhu kendi paralarımızla beslemeyi daha ne kadar sürdüreceğiz?

  aklımızı başımıza toplamamız gerekiyor artık.

  para harcamayın.
 • heh tam yarragi yedi simdi taksiciler, 10 tane metrobusten inmeyen eksici birbirini gazlayip boykot yapacakmis,

  lan bu millet pahali benzin fiyatlari, kopruye yeni gecirilen zamlar falan karsisinda bile gotunu kaldirip bir protesto yapamiyor, taksiyi kim siker