şükela:  tümü | bugün
  • o benimdir
  • 30 yaşındayım ve türkiyenin 70 vilayetine gitmedim
  • ben ilk kez 23 yaşında gittim istanbul'a. günübirlik bir geziydi, geçerken uğrama bile denilebilir. sonra bir daha da gitmedim, gitme isteği de duymadım açıkcası. yozgat, sivas, niğde, kayseri, konya, samsun, ankara vb. bir sürü anadolu şehrinde de yaşadım. ve bütün bu şehirler yoksunluklarına rağmen istanbul'dan daha iyi geldi bana. yozgat'ı bile istanbul'a tercih ederim. neden peki?

15 milyonluk şehir, iğne atsan yere düşmez. köprüden atlasan kimse bakmaz, dur atlama demez. bir semtinden diğer semtine gitmek neredeyse tüm gününüze mal olur, trafik ömür törpüsü. insanlar birbirine tamamen yabancı, istanbul'da değil, semtinde de değil, mahalle ya da sokağında bile değil, apartmanda bile yabancı insanlar birbirine. anadolu şehirlerinde de var bu yabancılık ama mahalleye girince ya da en fazla sokağa girince bitiyor.
  • dünya nüfusunun %98 ini oluşturur
  • benim yaptığım şeydir. sonra bir geldim. 7 yıldır burdayım. yaşımı hesaplamayın. gerçi umrumda değil :)
  • başıma bir iş gelmeyecekse (ya da yolla gelsin) bu arkadaşa filmlerde bayılıp da ayılanlara yaptıkları gibi: şöyle bir tokat atıp, "tamam x'cim sakin ol, istanbul'dasın artık, geçti bak ben yanındayım" demek istiyorum. çünkü hak'katen yanındayım. o köprüyü her geçişinde, moda diye bir yer keşfettiğinde, kamondo merdivenleri'nden her gün geçiyormuşsun; tramvaya binmekten bıkmışsın tribine girdiğinde, kadıköy'de "semt bizim ev kira" etiketleri yaparken, "karaköy baydı artık :/" diyip, caddebostan'da "haftasonu keyfi"ni ihmal etmezken sen...

ben artık yanında olmak istemiyorum. bi dur yahu bi soluklan. en iyi ihtimal, iş için geldin; şehri tanımak için gezebileceğin gün sayısı 2 gün haftada. 2 gün. hiç mi "burası nasıl şehir" demedin? ne çabuk adapte oldun. bi sindireydin? midene oturmuş kalmış gibi. biraz yürüyüş; sokakları dolaşmak iyi gelmez miydi?
  • istisnaları saymazsak kötülüğün o kadar da tadına bakmamış ve bi yerlerde kendi halindeyse hala insan kalabilmiştir.

misal ben istanbulda yaşamaya başlamadan önce, yaşayan bu kadar çok orospu evladı olduğundan bihaberdim. 30 yaşım acı acı geçiyor a dostlar, acılı lahmacunun altı saat sonrası gibi...

dur biraz burda hiddetleneyim.

uln sizi de bi ana doğurdu, kıçına çanak anten lnb si taktığımın çocukları, ne ara bu kadar kötü oldunuz? bir gram merhamet barındırmayan insanlar görüyorum, kalbim kanıyor atalay. yemin ederim on ayda içi fitne fücur dolmuş, her şeyde art niyet arayan bi piç kurusuna dönüştüm.

ya sizin ben evveliyatınızı rükuda öpeyim de namazı bozulsun abv. ne zaman neden bu kadar kötü oldunuz laaaaan?

iyi ki yirmi yaşımda ve öncesinde buralara maruz kalmamışım da temiz kalmışım, ya inşallah deprem olur da hepimiz ölürüz.