şükela:  tümü | bugün
  • bu ilişkide erkek tarafı her zaman kızın "yaşına göre olgun" olduğunu iddia ederek ilişkilerini meşrulaştırmaya çalışır. yılların kart zamparalığı "birbirini büyütme" ,"karşılıklı tecrübe ehe" falan olmuş. vay amk ya, hahaha.
  • nedense bu 20'likler hep ''yaşına göre olgun'' falan oluyorlar. yani aslında bebeto olduklarını herkes biliyor da kılıf bulmalık ''e ama olgun'' deniyor.

ulan madem olgun kadın istiyorsun, 20 yaşında kızla işin ne? sen belki üniversite bitirdin, belki yıllardır çalışıyorsun belki ev bakıyorsun bin türlü dert var başında. o daha hayata yeni başlamış, neyin ne olduğunu deneyimlememiş, sadece fikirleri var ve kendini dünyanın en zekisi zannediyor.

hangimiz 20 yaşında ben hariç herkes gerizekalı kafasında değildik ki? bence yaş farkı çok. olgun kadın istiyorsan olgunla olursun, olgun olmadığını bilerek ilişkin varsa da ama olgun demeyeceksin.

30 - 45 olabilir bak, ikisinin de yaşanmışlığı var ama 20 - 35 bana çok geliyor. siyasetten konuşamazsın, geçimden konuşamazsın, gezip gördüğün yerlerden konuşamazsın, dünya insanı olmak için erken bir yaş. ha sen 35 yaşında kendine hiçbir şey katmayan bir asalaksan, - başlık sahibini demiyorum genel anlamda- o zaman sana 20 yaşında kadın ideal gelir. bak ben gençleri ayartıyorum kafası. bilemiyorum altan, bana bir tık saçma gelen ilişki türü.
  • "kız daha olgun ben de daha çocuksuyum ehehe" deyince aradaki yaş farkında en ufak bir değişme olmuyor. bu bence anormal olmayan ancak çoğu kişi tarafından anormal görüldüğünden çeşitli bahaneler arama gayretine girişilen yaş farklarını "normalleştirme" gayreti bence komik duruyor. ya evet yaş farkı bu kadar, olgunluk ya da çocuksuluk bunu değiştirmez benim ilişkim bu dersin, ya da ben bu kadar yaş farkıyla yapamam bana uymaz der yoluna bakarsın. yaşadığın ilişkinin arkasında durabilmen gerekir, yeri geldiğinde de en mantıklı savunmanın "birbirimizi seviyoruz" olması yeterlidir.

evet bazı insanlar yaşından daha olgun davranabilir, bunun gerçekçi olabilmesi yeterli ilişki ve hayat tecrübesi edinmiş olmakla mümkün. sorumluluktan uzak aile yanı ya da aile bağımlı bir yaşam kimseyi gerçek anlamda olgunlaştırmaz. olgunluk sorumluluk almakla, hatalar yapmış olmakla ve bunlardan faydalı dersler çıkarmakla edinilen bir özellik. gerçek anlamda olgunluğun ne demek olduğunu çok geçmeden karşılaşacağın ergen tavırlarla anlayacaksındır.

yaş farkını çok görünce pedofil tanımlamaları yapan mental retardeler* çıkıyor ki cehaletlerine yorum yapmaya değmez.

bu çok genellenebilir bir konu da değil. yaş farkının daha dramatik olduğu örneklerde daha mutlu çiftler de gördük. örneğin kayahan kendinden 27 yaş küçük ipek'le tanıştığı ve evlendiği sıralar "bu kız meşhur olmaya ve paranı yemeye geldi" eleştirileri çok yapıldı. fakat o kadın ölene kadar kayahan'ın yanından ayrılmadı. birkaç yıl evli kaldıktan sonra istediğimi aldım deyip kaçıp gidebilirdi, gitmedi. işin sonunda yaş farkını konuşan kalmadı, örnek bir çift olarak hatırda kaldılar..
  • ben 25 yaşından küçük kadınlarla o tarz iletişim bile kuramıyorken adam 35 yaşında 20 yaşındaki bir kadınla sevgili olabiliyor. tebrik ediyorum.

not : 29
  • kız 17 yıl 360 günlük olsa savcılığa gidersiniz ama 19 yıl 2 günlük olunca bravo.
    bu geçen 367 günde ne oluyor da bu çocuk kadına evriliyor?
    sizin ben samimiyetinize sokayım, yavşak sübyancılar.

lan ben o yaştaki kızlara ancak şefkat duyarım. nası o gözle baööğyykh
  • 20-30 kombinasyonunu denemiş biri olarak ilişkide erkeğin yaşça büyük olmasının birçok avantaj sunduğunu, yaşına göre usca olgun hanım kişiyle birlikte ilişkiyi taçlandırdıklarını söyleyebilirim fakat 15 yaş kapanır makas gibi gelmiyor.
  • dişi partner daha dünyada bile yokken, erkek partner mala vurmaya başladığı için erkek partner artık yorulmuştur. belki şu an daha hafif işlerde çalışıyor olabilir ama genç sevgiliyi tatmin edemeyebilir. inşaat işi ağır iş sonuçta.
  • erkeğin ben hala ayaktayım bak çıtırlarla takılıyorum durumudur.

20 yaşındaki kızlara da şunu demek istiyorum. inanma sikecek
  • hani herif boşluktadır, kimseyi aradığı da yoktur, 20 yaşındaki kadın gelip bu adamı bulmuştur, adam da gelene git diyemez, bir şeyler olabilir. ancak gidip de o herif hedef kitle olarak bunları belirlediyse, yaşıtlarıyla takılma imkanı varken gidip de bu z kuşağı bebelerini daha çok beğeniyorsa, bir de marifetmiş gibi burada bunu ballandıra ballandıra anlatıp destekliyorsa, o adamda bir sıkıntı var demektir. sübyancı olabilir, zeka yaşı düşük olabilir, uzuvlarıyla ilgili boy kompleksi vardır ve görmemişleri hedef alıyor olabilir, kadın bu herifin parasını yiyor olabilir, seçenek çok yani.

ayrıca eskiden daha mümkündü bu tür ilişkiler, şu an 90'lılarla 2000'liler arasında ciddi bir kuşak çatışması var. zor yürür yani. yürümez. ha bunu