• "geçen ay kurduğum ilişki türü."

(bkz: bize ne aqü)
  • bu ilişkide erkek tarafı her zaman kızın "yaşına göre olgun" olduğunu iddia ederek ilişkilerini meşrulaştırmaya çalışır. yılların kart zamparalığı "birbirini büyütme" ,"karşılıklı tecrübe ehe" falan olmuş. vay amk ya, hahaha.
  • 10 yildir evliyim ve esimle aramda 5 yas var. 40a merdiven dayamış birisi ve artık yeterince evlilik tecrübesine sahip birisi olarak şunu net söyleyebilirim ki ya karı koca aynı yaşta olacak yada arada en az 10 yaş fark olacak. arası bomb.k bir yere çıkıyor.
  • kız çocuklarınızla ilgilenin eyyy babalar...
  • şimdi düşer buraya yine aman şöyle iyi kazanıyorum şöyle saglikliyim şöyle iyiyim böyle iyiyim diyen antropoza beş kala kendini avutmaya çalışanlar ahahah:)) çok zavallısınız oğlum lan denkleriniz kadınlar ne bok olduğunuzu çabuk anlayıp sizi çöp torbası gibi kapının önüne koyunca kızınız yaşındakilerle takılmayı kendinizce mantıklı hale getirmeye çalışıyorsunuz:)))
  • nedense bu 20'likler hep ''yaşına göre olgun'' falan oluyorlar. yani aslında bebeto olduklarını herkes biliyor da kılıf bulmalık ''e ama olgun'' deniyor.

ulan madem olgun kadın istiyorsun, 20 yaşında kızla işin ne? sen belki üniversite bitirdin, belki yıllardır çalışıyorsun belki ev bakıyorsun bin türlü dert var başında. o daha hayata yeni başlamış, neyin ne olduğunu deneyimlememiş, sadece fikirleri var ve kendini dünyanın en zekisi zannediyor.

hangimiz 20 yaşında ben hariç herkes gerizekalı kafasında değildik ki? bence yaş farkı çok. olgun kadın istiyorsan olgunla olursun, olgun olmadığını bilerek ilişkin varsa da ama olgun demeyeceksin.

30 - 45 olabilir bak, ikisinin de yaşanmışlığı var ama 20 - 35 bana çok geliyor. siyasetten konuşamazsın, geçimden konuşamazsın, gezip gördüğün yerlerden konuşamazsın, dünya insanı olmak için erken bir yaş. ha sen 35 yaşında kendine hiçbir şey katmayan bir asalaksan, - başlık sahibini demiyorum genel anlamda- o zaman sana 20 yaşında kadın ideal gelir. bak ben gençleri ayartıyorum kafası. bilemiyorum altan, bana bir tık saçma gelen ilişki türü.
  • erkek 90 yasina geldiginde kadin 75 yasinda olacak. fark kalmayacagi icin bence normal.
    20 yasinda kadin, 40 yasinda erkek de normal. cunku erkek 120 yasina geldiginde kadin da 100 yasinda olacak.
    18 yasinda citir, 50 yasinda erkek de normal cunku erkek 170 yasina geldiginde..
  • muhteşem bir serüveni olur.

aşk desen var, tutku şehvet desen var, sevgi saygı desen var, ben 35 yaşında diksiyonu düzgün, kişisel bakımına ve hiyyenine önem gösteren, ne istediğini bilen, prezentabl, 188cm boy, beyaz ten, yeşil göz, yapılı vücut, evi ve arabası olan, kendi işinin sahibi, karabük üniversitesi mezunu seküler bir erkeğim gayet normal sıradan biriyim yani, kız arkadaşım 20 yaşında psikoloji okuyan, değme modellere taş çıkaran güzellikte ve felsefi olgunluğu olan, kişiliği oturmuş mükemmel uyumlu bir kadın. biz gayet mutluyuz onunla cehennemde bile yaşayabilirim.

eşimden boşanayım hemen evleneceğiz.
  • "kız daha olgun ben de daha çocuksuyum ehehe" deyince aradaki yaş farkında en ufak bir değişme olmuyor. bu bence anormal olmayan ancak çoğu kişi tarafından anormal görüldüğünden çeşitli bahaneler arama gayretine girişilen yaş farklarını "normalleştirme" gayreti bence komik duruyor. ya evet yaş farkı bu kadar, olgunluk ya da çocuksuluk bunu değiştirmez benim ilişkim bu dersin, ya da ben bu kadar yaş farkıyla yapamam bana uymaz der yoluna bakarsın. yaşadığın ilişkinin arkasında durabilmen gerekir, yeri geldiğinde de en mantıklı savunmanın "birbirimizi seviyoruz" olması yeterlidir.

evet bazı insanlar yaşından daha olgun davranabilir, bunun gerçekçi olabilmesi yeterli ilişki ve hayat tecrübesi edinmiş olmakla mümkün. sorumluluktan uzak aile yanı ya da aile bağımlı bir yaşam kimseyi gerçek anlamda olgunlaştırmaz. olgunluk sorumluluk almakla, hatalar yapmış olmakla ve bunlardan faydalı dersler çıkarmakla edinilen bir özellik. gerçek anlamda olgunluğun ne demek olduğunu çok geçmeden karşılaşacağın ergen tavırlarla anlayacaksındır.

yaş farkını çok görünce pedofil tanımlamaları yapan mental retardeler* çıkıyor ki cehaletlerine yorum yapmaya değmez.

bu çok genellenebilir bir konu da değil. yaş farkının daha dramatik olduğu örneklerde daha mutlu çiftler de gördük. örneğin kayahan kendinden 27 yaş küçük ipek'le tanıştığı ve evlendiği sıralar "bu kız meşhur olmaya ve paranı yemeye geldi" eleştirileri çok yapıldı. fakat o kadın ölene kadar kayahan'ın yanından ayrılmadı. birkaç yıl evli kaldıktan sonra istediğimi aldım deyip kaçıp gidebilirdi, gitmedi. işin sonunda yaş farkını konuşan kalmadı, örnek bir çift olarak hatırda kaldılar..
hesabın var mı? giriş yap