• ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı hangi birine yanayım, iki çay parasına neredeyse bira alınıyor ona mı, alkol satılıyormuş ona mı
  • kolayla biranın aynı fiyatta olduğu liste. bugünle karşılaştırınca insan gerçekten hayret ediyor.
  • rakı ile kolanın aynı fiyat olduğu liste. gerçekten inanılmaz. şimdi trende bira rakı içeceksin öylemi. adamın anasını bellerler. önce döverler, sonra bir daha döverler. fiyatlara bakarken 6 sıfır atarak baktım da gözlerime inanamadım.
  • 2002 yılında bende 1 seneden fazla her gün ekspres trenler ile yolculuk yaptım kadıköy gebze gebze kadıköy arasında ve çoğu zaman arkadaşla akşam kurs çıkışı anadolu ekspresinin yemekli vagonunda bira içerek dönerdik,o yemekli vagon ortamı kokusu atmosferi bir başkaydı.şimdiki yht trenlerin yemekli vagon'a benzeyen ortamındaki çeşitler,2000'li yıllardaki çeşitlerden çok az,çayı bile demli olarak cam bardak'ta içerdik o yıllarda hemde daha ucuza.
  • beni 18 yasima goturmus menu. gunduz alsancak'ta gezer aksamustu olunca basmane'den trene biner manisa'dan doner, karsiyaka'da inerdik. hem bira hem de yemekler ozellikle mercimek corbasi ucuzdu ve guzeldi. yanlis hatirlamiyorsam bira hemen hemen market fiyati idi.

servis yapan abiler de son derece kafa insanlardi. simdi hepsi emekli olmustur.

ama basmane'den kalkan tren nasil olur da manisa'ya giderken menemen'den gecer hala bilmiyorum.
  • fiyatlara bakar mısınız ya nescafe ile bira aynı fiyat. tekrar söylüyorum; nescafe ile bira, evet aynı fiyat.

venüs aşkına, o zamanlar resmen cennetmiş, şimdi cehennemden de beter.
  • eskiden nescafenin lüks olduğunu anladığım liste.
  • öğrenciyken haydarpaşa - ankara çok gidip geldim trenle ve öğrenci halimle ekonomik olarak zorlanmadan gayet rahat yer içerdim yemekli vagonda. ülkeyi bu duruma getiren emeği geçen herkesin...
  • yavaş yavaş olduğu için elimizden neler alınmış anlamıyor insan . yazık vallaha yazık
hesabın var mı? giriş yap