şükela:  tümü | bugün
  • selçuk şirin hocanın 5 kasım 2017'de hürriyet gazetesinde yazdığı yazı. 10 gün önce yazılmış olsa da önemli bir yazı olduğu için tekrar okunmasında ya da görmeyenlerin okumasında fayda var diye düşündüm.

malum sosyal medya bizim için tam bir cepheleşme yeri. portekiz üçüncü ligindeki bir futbol maçında bile hemen taraf olabilme özelliğimiz var.

--- spoiler ---

sadece 200 dolarlık bir masrafla dünyanın herhangi bir yerinde toplumsal çatışma çıkarmak mümkün!

facebook, google ve twitter’ı sorgulayan abd kongresi, geçen haftalarda yazdığım rusya odaklı sosyal medya manipülasyonlarına dair yeni ayrıntıları ortaya çıkarıyor. benim en çok ilgimi çeken austin; teksas’ta iki farklı grubu aynı adreste eyleme davet eden bir hesap. haberlere de konu olan bu eyleme katılan her iki grubun da aslında bir rus hesabı tarafından yönetildiği yeni ortaya çıkan bir gerçek. hakikaten şeytanın aklına gelmeyecek bir mizansen söz konusu bu eylemde. anlatayım.
    --- spoiler ---

yazının tamamı burada.

selçuk şirin hoca takip etmeyenler varsa muhakkak takip etmenizi öneriyorum.