şükela:  tümü | bugün soru sor
100 entry daha
  • girilen entrylere bakılarak hukuk ve mühendislik öğrencilerinin burunlarının süründüğü sonucunu çıkarmak mümkündür, hoş, bunu o öğrencilerin yüzlerine bakınca da çıkarabilirsiniz. ama çok göz göze gelmemeye çalışın, mutluluğunuzu emerler çünkü mutluluğa ihtiyaçları vardır.
  • bütte parçalayarak o kalabalığın içindeki 4 kişiden biri olmuştum. ek kağıt isteyip önce şaşkın bakışlar eşliğinde 5. sayfayı doldurdum. artık ana dilim latince olmuş gibiydi. sınavdan çıkıp puanımı hesapladım. 90 puanlık yapmıştım. hadi dedim el gözüyle yazdıklarınızı okuyun diye not düşüyor. anlaşılmamış şekilde yazsam 80 olsun. bi de hoca puan kırmayı sever 20 puan da ordan kıralım, etti 60. yok yok 55 olsun. ortamlarda 50nin altında alırsam okulu bırakıyorum diye söylemeye başladım. sınav açıklandı, notum 42. evet kırk iki. dönem başında dersin 2.sine girdiğimizde bütte kimler geçti sorusuna kalabalıkta 4 el kalktı ve bana kaç aldın dedi. beklediğimden (bkz: biraz) düşük geldiğini 42 aldığımı söylediğimde cevap büt bıraktırma sınavıdır geçtiysen şükret oldu. neyleyim sayfalarca yazılmış sınav kağıdının dc edişini. neyse millet 6. yılında bir tek bu dersin sınavına gidip geliyor. 1. sınıf dersi olur bir de kendisi.
  • matematik bölümünün en kolay derslerinden biri lineer cebirdir. lakin benim okuduğum zamanda (25 sene önce) bu ders zulümdü. ben 1. sınıf okurken 10. sefer aynı dersi alan abinin hocaya nolur hocam mezun et, askere gideceğim, evliyim, çocuğum var yakarısını duydum. sınava alttan, yandan vs. 60 kişilik bölümde 500 600 kişi giriyorduk. fonksiyonel analiz gibi dersi 90 notu ile gecmis iken bu dersi 5. alisimda 50 not ortalamasi ile zorla geçtim.
    lineer cebir 1 bu ders. lineer cebir 2 dersini 70 ortalama ile ilk aldiğimda geçmişken, bu ders fakültenin resmen sırat köprüsü gibi bir şeydi.
  • hoca annesinin, adını sormuştur.
  • (bkz: ahmet çelik) geçenler de maksimum cc.
  • zamanında (bkz: necmi yüzbaşıoğlu)ndan anayasa hukuku almıştık.. yaz okulunda dönem içinden daha fazla öğrenci vardı.
  • (bkz: mukavemet)
  • hocanın embesilliğidir. türkiye'de notlar çok kıt veriliyor. oysa o bıraktığın kişilerin çoğuna c ya da d verip geçirebilirsin. zaten c ve d kimsenin bir işine yaramaz.
  • matematik öğretmenliği son sınıfta bölüm başkanının ayarladıği mezuniyet gecesinin ücretini cok bulmus 55 kişilik a kuru olarak farklı bir mekan ayarlamıştık. yıllardır herkesin 3 5sayfa ödev verip aa ile geçtiği konu alanı ders kitabı incelemesi dersinden 55 kişiden 2-3 kişi geçmiş yaz okuluna kalmıştı. b kuruna farklı sorular sorulmuş onların tamamı geçmişti.
51 entry daha