şükela:  tümü | bugün
  • ben senelerdir kaşık kaşık pul biber yiyen insanım. bir kaşık falan da değil, bildiğin kaşık kaşık. ölmedim henüz. bunun için bana para veren de yok. tamamen damak zevkim olduğu için yiyorum. pul biberde sıkıntı yok da isot yerken zorlanmıştım ilkinde sonra ona da alıştım. abartılacak bir durum yok bence.
    ama sırf para için yiyorsanız zebil etmeyin cağnım biberi. gönderin ben yerim, israf.
  • abooo hemen duyar kasıcı gelmiş. makara yapmışlar adam da kabul etmiş yemiş. karşılığında 200 lira vermiş. ne var bunda? ben bilmem eşim bilir de her bölümde bunları izlemiyor muyuz?

100 liraya 2 kaşık yerim. zaten acıyı da severim.

(bkz: duyar kasmak)

bonus editi: https://youtu.be/d5d_2ywmp4a?t=54s
  • (bkz: 33 milyon dolara teravih namazı kılar mısınız) diyordunuz bakın. adam 200 tl. için bir kaşık pul biberi yemiş! teravih biraz da pahalıya gelir tabii.
  • bir kaşık pulbiber yiyerek 200tl kazanan adam olarak değiştirilmesi gereken başlık. gelmiş birisi de (bkz: çomar) demiş, arkadaşım mal mısınız öyle mi görünmeye çalışıyorsunuz siz? bir açıklayın kimsiniz, nesinizi, böyle davranarak nereye varmak istiyorsunuz?
  • yedikten sonraki "yandım" halleri komik olan adam. ben de olsam ben de yerdim pul biberi bu devirde havadan 200 lira almak kolay değil. ne güzel keriz parası.
  • en fazla sıçarken kıçını yakacak bir eylem neticesinde 200 tl para kazanılmasıdır. neticeleri dikkate alınarak fırsat maliyeti hesaplanır, bu paraya bu iş yapılır mı denilerekten yapılır sonucuna varılmıştır. ne var lan bunda. adam namussuzluk mu yapmış? çalmış çırpmış mı? eğlencesine bu işi yapmış, sonra mis gibin parasını almış.

biraz ötede oynayın.
  • 1404 lira için 30 gün acı yiyen 15 milyon kişi için gayet lüks ve yapılabilir bir durumdur. zira o 200 lira, bir çok insanın 4 günlük yevmiye parası...
  • 50 lira versen arkasından kaşığı da götüne sokacak adam var lan memlekette, ne olacak.
    (bkz: millet aç aç)
  • başlığı hemen sosyloji uzmanı, insan sarrafı dalyaraklar basmış. birçok insan geyiğine şu adamın yaptığını zevkle yapar. bir arkadaşım gelsin ve bana kanka bi kaşık pul biber ye 200 lira vercem desin ve ben reddedeyim öyle mi? hahaha iki kaşık yer paramı alırım. muhabbeti de bize kalır, gülüp eğleniriz. hiçbir siki beğenmeyen, onaylamayan tim yine iş başında.
  • ben bedavaya bir çay tabağı acı pul biberi çerez gibi yiyorum. 200 tl bana da gönderecek varsa bir kaşık yiyebilirim.*