şükela:  tümü | bugün
  • beni derinden sarsan olay. bugün vuku bulmuştur. ne yaptıysam bankayı ikna edemedim. nuh dedi, resul demediler.

efendim bir özelleştirme ihalesine girecektim. kendi halinde bir şirketim var, iflas noktasındayım. duydum ki devletimiz müteşebbisin yanındaymış, ona buna 700 milyon dolar kredi verip televizyon, gazete, fabrika, tesis vs aldırıyormuş. ben bu meblağın 3'te birinden daha az bir rakam talep edeyim ki devletin zoruna gitmesin dedim. ancak banka uzun incelemeler sonucu talebimi reddetti. şoktayım. eğer konunun uzmanı yazarlar varsa bana bu krediyi almak için yardımcı olmalarını rica ediyorum. ben nerede hata yaptım?
  • belki kredi alanında uzman değilim ama türkiye'de yaşamanın vermiş olduğu tecrübeyle şunu söyleyebilirim:

1. yalamaktan hoşlanır mısın?
    2. bu parayı allah yolunda harcayacağını belirttin mi?
    tanım: kredi başvurusunun neden red edildiğine sebeb arayan kişinin açtığı başlık.
  • kefilsiz vermiyorlar o krediyi
    illa bir kefil göstermen gerekiyor. yoksa vermez banka zaten
  • ulen kendi halinde şirkete bu kredi limiti açılır mı git büyü holding ol öyle gel yada turgev türevi derneklere beş on milyon usd ateşle kredini onaylatirlar
  • 500 milyon dolar altındaki rakamın kredi olarak verilmediğini bilmeyen cahillerin açtığı başlık.
  • 200 milyon diyorsun. doğru mu gördüm?
  • bankada hala para mı varmış dedirtir.
  • az yalamışsındır biraz daha yala.
  • ironi yapmaya çalışan susere rezaletimsi puanım 0/10
  • kredi kartı limiti sınırlı yazar problemidir. günümüzde hala <200milyon$ limitli iş insanları olduğunu görmek üzücü. iş yapmak isteyen insana biraz daha destek çıkılmalı bence de.

önerim şu ki önce limit artırma talebinde bulun, onaylanırsa çektir cart diye olsun bitsin. sonra da 6 taksit yaptırtıp 3 ay ertelersin. mis!