şükela:  tümü | bugün
 • vereceğiniz iki kuruş para için, öğrencinin allah muhafaza ebeveynlerinden en az birinin sağ olmaması, en azından boşanmış olmaları, en az birinin işsiz, aile üyelerinden en az üçünün sürünüyor olması, mümkünse dokuz kardeş olmaları vb şartlarını arayan kepaze stk veya vakıftır. başka işlere gelince milyonlar gırla gariban öğrenciye gelince yeterince fakir değilsin falan fistan. ama yine de gıdımla burs veren, eşek yüküyle borçlandıran devletten iyidir. kurtlar sofrasının ortasına düşmüş tüm ergenlerimize, genç arkadaşlarımıza, hala okullarda sürünen 25 yaşüstü ne idüğü belirsiz* kimselere başarılar dilerim.
 • dünyanın kendisine minnet borcu falan olmadığını, modern dünya ilüzyonunun altında büyük balığın küçük balığı yuttuğu vahşi doğa olduğu gerçeğini fark edebilmiş bireylere fazla koymayan kriterler koymuş olan stk'dır.

  burs dağıtmak gibi bir lütfa kalkışmış ve dağıtacağı bursun en çok ihtiyacı olana gitmesini sağlamak üzere kriterler koymuş stk'dır.

  bu bursu elde edemeyenlerin stk'lara sövmesiyle, sıfırdan yapılan iyiliği kendine kendine fayda getirmedi diye beğenmeyenlerle içimizdeki vahşiliği ve bencilliği bize göstermiş olan stk'lardır.
 • okuldayken maddi sıkıntılardan ötürü az kalsın okulu bırakacak gibi oldum allah'tan sonra bir burs geldi de rahata erdim. ama burs arayan arkadaşlar varsa burs veren kurumlar bağlantısına göz atarlarsa faydasını görebilirler.
 • stk ve vakıfların kaynakları sınırlıdır ve denetim altındadır. bu yüzden tüm harcamalara ekstra titizlikle yaklaşılır, ellerindeki imkanları amaca en uygun şekilde ve muhataplarına azami fayda sağlayacak seçicilikte kullanmaları zaruridir.

  evet anlıyorum, her öğrencinin az çok maddi sıkıntıları olur. belki bazen gerçekten çok olur ve bu yüzden verilecek bursa uygun bulunmamak canınızı sıkabilir. fakat bu "siz ihtiyaç sahibi değilsiniz" dedikleri anlamına gelmiyor. sizden daha ihtiyaçlı olanlar var anlamına geliyor. belki de binlerce.
  daha ihtiyaçlı olanın öncelenmesi de tam olması gereken zaten.