şükela:  tümü | bugün
 • sened-i ittifak'tan bugüne, türk milletinin payitahtında oturan hükümdarlarının elini kolunu bağlayan ve türk milletini bedbaht bir kadere gark eden yönetim sistemi, allah'ın izni ve dirayeti, sayın cumhurbaşkanı ulu önder recep tayyip erdoğan'ın üstün azmi ve millet ile teşrik-i mesaisi neticesinde yerle yeksan edilerek hükümden kaldırılmıştır.

  nitekim, ulu önder bu hususu şu sözleriyle halkına arz etmiştir:

  "bugün türkiye 200 yıllık kadim bir tartışma konusu olan yönetim sistemi konusunda tarihi bir karar vermiştir. bu karar sıradan bir olay değildir. çok ciddi bir yönetim sistemi üzerindeki değişim, dönüşüm kararının verildiği gündür bugün. her zaman olduğu gibi bu halk oylamasında da mevcudu savunmak kolay, değişimi savunmak zor olmuştur. hamdolsun bu zoru başardık ve milletimizin teveccühüyle tarihimizin en önemli yönetim reformunu hayata geçiriyoruz."

  akabinde, kendisine ve evvel hükümdarlarımıza yaraşır suretle osmanlı taht geleneğini devam ettirerek,

  ebu eyyûb el-ensarî hazretleri'ni,

  hâdim'ul-harameyn'uş-şerifeyn yavuz sultan selim han'ı,

  mehmed-i sani istanbul fatihi sultan mehmed han'ı,

  sayın adnan menderes'i,

  sayın turgut özal'ı,

  ve saygıyla andığımız mübarek erbakan hoca'yı kabirlerinde ziyaret etmiştir.

  artık türkiye'de her şey farklı olacak. türkiye, gerçek gücünü bulacak. milletin önünde kimse duramayacak. üç-beş çapulcu varsın mızıkçılık etsin; artık tarihi, türk devleti ve milleti yazacaktır.

  biiznillah şen günlere, gazanferimiz recep tayyip erdoğan ile nice muzafferlere...
 • antep terbiyeli külbastı kadar uyandırıcı değildir. buyrun hep beraber bakalım,

  malzemeler:
  8 parça kuzu külbastı
  3 diş sarımsak
  1 adet kuru soğan
  4 yemek kaşığı zeytinyağ
  2 yemek kaşığı nar ekşisi
  1 tatlı kaşığı biber salçası
  1 tatlı kaşığı kuru kekik
  1 çay kaşığı tuz
  1 çay kaşığı toz kırmızı biber
  1 tutam karabiber

  -yukarıda bahsettiğim gibi,külbastı alırken mutlaka kasabınıza inceltmesini söyleyin ki evde uğraşmak durumunda kalmayın.
  -derin bir kap içerisine soğan ve sarımsağı rendeleyin,zeytinyağ,tuz,baharatlar,nar ekşisi ve salçayı ekleyip iyice karıştırın.
  -dövülmüş et parçalarını bu karışımın içerisine alın ve et parçalarını iyice sosa bulayın.
  -tüm parçalar iyice soslandıktan sonra, etlerin bulunduğu kabı streç film ile iyice sarın ve buzdolabına kaldırıp 1 gece dinlendirin. ( bu tarifi hazırlamak gerçekten çok kolay,tek yapmanız gereken bir gece önceden soslayıp hazırda bulundurmak.haberli misafir için son derece ideal bir tarif.)
  -1 gece dinlenen etleri dolaptan çıkartın.
  -etleri pişireceğiniz tavayı ocağa alın ve 1 çorba kaşığı kadar sıvı yağ ekleyip ısıtın.
  -ben bu işlem için emsan griss panda tava kullandım.
  -tavanın yanmaz,yapışmaz özelliğinin yanı sıra,ön kısmındaki tasarımı sayesinde,pişen etleri ön kısma alıp,fazla yağını bırakmasını sağlamak mümkün.
  -böylece istemediğiniz fazla yağlardan en başından korunmuş oluyorsunuz.

  uyandırıcı etkisi klinik deneylerle kanıtlanmıştır. (üstelik 200 yıl da sürmüyor)
 • evet %48.5'u terörist yaparak, mühürsüz zarflarla ilan edildiği zannedilen oluşumdur. her dikta gibi yıkılmaya mecburdur. türkiye bir uykudan uyandıysa o da 1923-2016 arasıdır. şimdi ise tekrardan uyumuştur.
 • yıl belki 1800'ler olsaydı doğru diyebilirdim. fakat geçmişte osmanlı'nın çöküşüne sebep olan durumlardan birisi olan gelişime kapalı ve çağı yakalayamamış olma hastalığından dolayı zaten ölü doğacak olan uyanıştır.

  nasıl ki çağlar değişirken osmanlı hala tüfeğe delikli demir ve matbaaya gavur icadı diyerek değişimi reddetmiş ise, 2017 yılında gelişen teknoloji, değişen dünya dengeleri ve aya koloniler kurulurken hala osmanlıcılık oynama gayretindedir. bunu da elindeki 1,5 ton domates karşılığı aldığı iphone ile yapmaktadır.

  türk milliyetçiliğini kimlik olarak benimsemiş birisi olarak; şahsen ilk amacım ekonomik gelişme göstermek ve çağı yakalamaktır. 10 yaşındaki çocuk dahi artık bilmektedir ki; savaşlar ekonomik ve stratejiktir. ve yine bilinmelidir ki; aç insanlar öncelikle kendi değerlerini yemeye başlar. sonrada ortaya osmanlıcılık mastürbasyonları çıkar. bilindiği üzere mastürbasyon hayal ürünü ile birleştirilip kendi kendine gözlerini kapatarak icra edildikten sonra gözünü açarak gerçekle yüzleşmenle son bulur.
 • on yıla kalmadan anasının amını görecektir.
 • uyu da kalkma inşallah.
 • bütün diktatörlüklerin sonu nasıl hazi bitiyor biliyorsunuz. şanslıysa kendi eceli ile ölür değilsede saddamın boğazına ipi geçirilirkenki sahneyide gelecek nesil izler. vay be ne insanlar yönetmiş bu güzel ülkeyi ne hale getirmişler derler.