şükela:  tümü | bugün
 • sığırlar için özet yazalım:

  - benim için debe'ye girmek önemli değil yaa. okuduğumuzu anlamıyoruz o önemli.
  * o zaman 2000 favori alan entry'nin tam anlaşılamaması değil de 2000 favori alan entry'nin debeye girememesi diye başlık açmak mükemmel ifade gücümüzün bir yansıması olsa gerek. "niye debe'ye giremedi" diye sorup "benim yazdığımı niye anlamadılar" demek istemek, yazarın lisede başlık nasıl belirlenir konulu edebiyat derslerindeki üstün başarısını sergiliyor.

  - önemli olan okuduğumuzu anlamak. beni o yüzden eksilediler. ifade özgürlüğü süper.
  * yine bu üstün yetenekli baran, entry'i okuyanlara ulaşıp beyinlerini okumuş. hakeza otobüsteki adamın da telepati yeteneğiyle niyetini şak diye çözdüğünü görüyoruz. bana eksi oy veren "yanlış yaptı". bana ayar verene oy veren daha çok yanlış yaptı.

  yani yine iyiyiz, ifade özgürlüğü var ama bu elemana eksi oy veren ifade özgürlüğünü yanlış kullanıyor. üstüne de "oyları çalıyürler mi acaba" diye de ağlayalım ki ergenliğin şanından olsun.
 • debeye giremediği gibi uçurulması gerekir. 2000 üstü fav almış 1000 kadar da eksi almışsa sözlüğü kutuplaştırmaktan gözaltına alınmalı.
 • debe'ye favlarla değil şukularla girildiğini bilmeyen yazar hezeyanı.
 • adam sözlüğü kişisel eşyası gibi kullanmaya başladı lan.

  dün kendi gibi düşünmeyenleri kovalamak istedi, kanzuk'a mektup yazdı. bugün ben neden debe'ye giremiyorum diye ağlıyor. yarın borç para isteyebilir.
 • "oysa ben liberal bir insanım ve düşünce özgürlüğüne karşı bir problemim yok. benim ifade etmeye çalıştığım şey bu insanların ( ya da trollerin, adına ne derseniz deyin) kasıtlı olarak, bizleri mutsuz etmek, sinirlendirmek, germek için bu tipte başlıklar açtığını, bu özgürlüğü suistimal ettiğini söylüyordum."

  paragrafındaki anlamsızlığı algılamak lazım önce, herhangi bir insanın ifade özgürlüğü dediğimiz hakkının sınırlarını başkalarının mutsuz olması, sinirlenmesi, gerilmesi belirlemez.

  ateistlerin fikriyatı da toplumun çoğunluğunu mutsuz ediyor, geriyor, sinirlendiriyor mesela, susturulsunlar ister misin? dindar'lara sorarsan ateistlerin ifade hürriyetini kullanarak söyledikleri şeyler dindar'lara karşı kasten, dine hakaret olsun diye, uyuzluğuna ifade edilmiş şeyler. birçok yarım akıllı dindar "cool görünmek için" böyle şeyler söylediklerini düşünüyor.

  örnekleri çoğaltmak geldi içimden, sivas katlimanı sorsan kimi dindarlar aziz nesin'in ifade hürriyetini suistimal ettiği için böyle olduğunu söyleyebilirler, yine vaktiyle ahmet şık'ın yazım aşamasında toplanan kitabı için de ifade hürriyeti suistimali iması yapılmıştı rte tarafından, kitap var bombadan tehlikeli diye, bu insanlarla aynı kalıplarla düşünüyorsun kardeşim, geyik bi ortadoğulusun denilince kızmayacaksın.

  ifade özgürlüğü provokasyonu da içerebilir. şiddet çağrısı, hakaret, nefret söylemi benzeri birkaç hal yoksa o söylemde, sineye çekemiyorsan senin problemin. yoksa "çok açık giyinmişti hakim ben, beni tahrik etti, ben de tecavüz ettim" diyen tecavüzcüye yakın şeyler söylemiş oluyorsun. twitter lisanı ile ifade edeyim, blokla geç sikik!

  girememesi durumu ile alakalı da çok güzel bir girememesi olduğunu eklemek isterim.
 • memlekette herkes benim gibi düşünmeyen gebersin moduna nasıl girdiyse yıllardır çıkamıyoruz amk içinden.
 • "ben liberal bir insanim" dan sonrasini okumadim, bastim eksiyi. gittim obur basliga, favimi geri cektim, bastim eksiyi. debe'ye gittim, bahsi gecen debe'deki entrye bastim sukuyu, favi. simdi de liberal arkadasi seri eksilicem.

  arkadaslar li*eraller trollerden daha tehlikeli ve igrenctir.
 • süper özet:

  bu romanında yazarımız, entrisini yarıya kadar okuyup eksileyenlere olan kırgınlığından bahsediyor.

  lütfen ilgili yazının tamamını okuduktan sonra eksileyin.
 • debe'ye girebilmek için moderasyonun da onay vermesi gerektiği için ortaya çıkan durumdur.
  bu sözlükte 8-10 ay önce kaliteli yazarlar kıyıma uğradı. debe dediğin nedir ki. bir tuşa basıyorsun iş bitiyor.
  evet burası özgürce yazı yazılabilen bir platform.
  ancak izin verildiği sürece.
 • debe neydi debelenmemekti.