şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kesinlikle var böyle birşey
    ultra modern görünümlü köylü ailelerin büyüttüğü özel okul çocukları herşeyi yapabileceklerine inanıyor , herşeye hakları olduğunu zannediyor
  • özgüven denemez herhalde. bu çocukların durumu biraz karışık. özgüvenden daha çok ukalalık, şımarıklık ve biraz çokbilmişlik karışımı var.
  • pohpohlanmış nesil. hayatın gerçekleri lökertir.
  • daha çok şımarıklık olarak adlandırılabileceğimiz durumdur. yardım isterken bile emrediyor dallama, muhtemelen yediği ilk tokatla kendine gelecektir, fakat aileleri psikolojileri bozulsun istemez.
  • 3000'li yıllar bitince, yazının bulunuşunun da oturmasıyla, kendiliğinden oluşan bir özgüvendir. 2000 sonrası doğan çocuklar, mesela 1990'lı çocuklar ve yine 2000 sonrası doğanlardan 1960'lı, 1970'li çocuklar hep böyledir... sümerli ludingirra'nın ne de bullshit oez-gouveni vardır ah bir bilseniz!*

(bkz: yazının bulunuşu)
    (bkz: milattan önce)
    (bkz: milattan önce/@muratchelik)
  • teknolojinin ortasında dünyaya geldiler. özgüven değil daha özgür yetişiyorlar. bilinçli ve eğitimli aile çocukları çok şanslı. değerli olduğunu bilerek büyümek güzel bir duygu. iyi bir eğitim ile de taçlanırsa varsın özgüvenleri saçma gelsin size. benim hoşuma gidiyor kendine güvenen, soru soran, merak eden, araştıran çocuk görmek. saygılı oldukları sürece şımarık olmaları da gözüme batmıyor.
  • adı üstünde çocuk. büyüdükçe uysallaşırlar.
  • işe başladıkları yıl ağızlarına sıçılır.
  • keşke sadece özgüven olsa, sürekli yükselmek ve eğlenmek üzerine kurulu arkadaşlık ilişkileri, birbirine simbian yaşam formu olmuş kızlar erkekler.fakat tüm bunlara rağmen, bana ne kadar tuhaf gelseler de ,onlara kızmaktan uzağım.onlara yeni dediğim an ,ben eskimişim abi.
  • haddinden fazla özgüven ve teknolojik gelişmişlik her zaman iyi bir şey olmak zorunda değil sonuçta dünya savaşlarını, soykırımı, sömürgeciliği de kendilerinden daha az özgüven sahibi olan yazıyı ateşi bulmuş insanların torunları yaptı.

sizinkiler iyice dünyanın annesiyle halvet olur artık siz de anca baapoçun çen dersiniz.