şükela:  tümü | bugün
 • evet yanlış duymadınız olay bursa'da gerçekleşiyor, altınşehir metro istasyonundan metro'ya binen kız öğrencileri taciz eden yiğit gönül bugün çıktığı duruşmada 2800 tl gibi komik bir para cezasıyla serbest bırakıldı.

  taciz mağdurunun yazdıklarını aşağıya bırakıyorum;

  "27 haziran akşamı arkadaşımla birlikte yurda dönerken bursa altınşehir metro istasyonunda bir kişi tarafından cinsel tacize uğradık. o gün emniyete gidip şikayette bulunduk. fakat daha sonrasında olaya dair geri dönüş alamadık. bu dönem başında olaylar üst üste tekrar etmeye başlayınca biz de yurttaki kızlar olarak topluca şikayette bulunduk. ve iki gün sonra şahıs yakalanarak tutuklandı. olayı yaşayan en az 10 arkadaşla birlikte teşhis edip sapığın yiğit gönül olduğunu netleştirdik. bugün ise ilk duruşmaya çağrıldık. hakim şaşırtıcı bir derecede sapığın tahliyesi ve sadece 2800 tl para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. mahkeme esnasında şahıs bizi,kimlik bilgilerimizi ve nerede oturduğumuzu öğrenmiş oldu. şu an serbest bırakılan bu sapık her an bize zarar verebilir. "

  mağdurun twitter linki

  evet arkadaşlar umarım ekşi sözlük olarak bu konuda da gücümüzü gösterip, sanığın gerekli cezayı almasını sağlayabiliriz.

  edit: tacizci yiğit gönül
 • bir bursalı olarak şehrimin isminin böyle olaylarla anılmasından hicab duyuyorum. maalesef adaletimiz artık böyle sosyal medyaya kalmış vaziyette. elimizden geldiğince olayın duyulmasını sağlamak adına en azından bir entry girmek ve olayın takipçisi olmak vatandaşlık görevimizdir.
 • daha öncede oldu gene olur.ekşi sözlük olarak sesimizi duyuralım ve şu sapık yakalansın birilerini daha taciz etmeden
 • türkiye’de hukuk, zamana, kişiye göre değişebiliyor malesef. umarım serbest bırakılma kararı tekrar gözden geçirilir.
 • bir adet barzo içeren olaydır. hukuksuzluğun hukuk, adam kayırmanın kanun olmadığı bir ülkede yaşamayı talep etmek de suç sayılmamalıdır. bu tür tek hücreli organizmaları hapise atmak da çözüm olmayacaktır. yarın öbürgün dahşan affı gibi içi boş uygulamalar ile tekrar dışarı salınırsa hastalıklı genlerini aktarabilir, bu sebeple kimyasal hadım taraftarıyım. tabiki suçu; tüm araştırma ve değerlendirmeler ile sabit olarak kabul edildikten sonra.
 • toplumsal duyarlılık noktasında ilgi uyandırması için illa ki mağdurun ölmesi mi gerek diye düşündüren tatsız vaka.

  orası günlük aktif kullanılan bir yol ve hepimizin eşi, kız kardeşi, annesi o yoldan geçiyor.

  adalet denen kurumun çarkını maalesef yine kendi ellerimizle biz döndüreceğiz.

  buse'nin dili olmak bizim borcumuz. haydi ekşi.
 • taciz edilen öğrenciler için sessiz kalmayın.
 • adaleti saraylara değil vicdanlara sığdırmak gerekir..
 • son zamanlarda bu olaylardan o kadar çok kız kardeşimizin canları yandı ki, artık bu pislikleri demir parmaklıklar ardına göndermenin zamanı geldi. en azından yukarıda da belirtildiği gibi sosyal medyanın gücünü kullanarak bu olayın suçluları hakettiğini alana da dek susmamalıyız. adalet için susma! şiddeten ölenler için susma!!!
 • gün geçmiyorki bursada da ülkemde de bir kadın ayaklar altına alınmasın vahşeti ayrı cinayeti ayrı tacizi tecavüzü ayrı sağlam yasalar şart eğitim olayına girmiycem bile. yine kelimeler kifayetsiz ancak bu sapıklar yeni değil ve bursaya da has değil ne yazık ki