şükela:  tümü | bugün
  • koskoca milenyuma giriliyordu boru mu?

yok efendim bilgisayarlar sıfırlanacak diyen vardı kıyamet gelecek ekonomiler çökecek diyen vardı.

2012 ye 12 sene kaldı diye geyik çeviren vardı.

bikaç ay önce güneş tutulması bile olmuştu. gece 12 ye girilirken televizyonda milenyuma giriyoruz diye ahçısından amirine herkes dansöz oynatmıştı.

büyük ikramiye de 4758783 nolu bilete çıkmıştı.

hey gidi.
  • ıssız keşane bir parkta çöp tenekesindeki ateşe karşı arkadaşlarla çılgınlar gibi şarap içip sonrasında pazardan arta kalan yumurtaları evlerin canlarına atıp kaçmaktı hatırladıklarım. yıllae ne de çabuk geçiyor iş yerinde yanımıza verilen genç bir arkadaşla sohbet ederken 2000 doğumlu olduğunu söylemesi ve benim gözlerimin dolması. işin ilginç yanı genç vatandaş müzikten bahsederken oha abi sen apocalyptica yı nereden biliyorsun dediğinde dayanamayıp sen doğmamıştın ama bende orjinal cd si vardı dememdi.
  • ağzımda emzikle uyuyordum.
  • yaş 7,5. evet buçuk.

tv: 5..4..3..2..1..hoş geldin 2000.
    ben: aaa 2000 yılına mı giydiiiiik?
    annem: eveet
    ben:(ev içinde koşarak) oooleeeey beea.
    *
  • milenyum rengi diye gümüş rengi oje surmuştum o gün. akşam televizyonda cem yılmaz'ın gosterisi vardı. hani şu karısı erkek jinekologa giden adamın doktora "yeter ben bile o kadar kurcalamadım" diye espri yaptığı gösteri. aklımda sadece bu ikisi kalmış.
  • alüminyum folyo yeni icat edilmiş gibi her şeyin onunla kaplanması... o zamanlarda bu işe girsem buralar hep benimdi... 2000 yılı ile folyoyu eşleştirme yapan reklamcılar şu anda dünyaya hükmediyor olabilir...
  • ankara kızılay'da trafiğe takılmıştık arkadaş grubuyla. arabayı ben kullanıyordum. vay be!
  • bitli kemancı'nın lavabosuna kusmak. epey küfür yemişimdir arkamdan.
  • patates baskımı yaptıktan sonra uyuyordum muhtemelen.
  • ablamla beraber sobalı salonumuzda ali kırca'nın helikopterden yaptığı geri sayımı izliyordum.