şükela:  tümü | bugün
  • ergenlikten henüz çıkamadıkları gerçeğini değiştirmeyen durum.
  • cm 4'te de wayne rooney'i 16 yaşında everton'dan kendi takımıma transfer ediyordum wonderkid diye.

şimdi 16 yaşındaki bir insan 2002 doğumlu, reşitler 2000, wayne rooney ise 32.

vay arkadaş.

(bkz: cm 4)
  • benim en küçük kuzenimde aynı durumdadır ve şükür bu yıl reşit olmaktadır.
    neden şükür ettiğimi kısaca anlatayım...

9 yıl evvel anne ve babasını (teyzem ve eniştemi) aynı trafik kazasında kaybettiği için, yıllardır süre gelen prosedürlerden kurtulacak olması başlıca sebeptir. toplam 9 yıldır, teyzem ve eniştemin birikim hesaplarına maaşları 3/1 olarak yatıyor. tam 9 yıldır o para, 0.1 faizle bir "devlet bankasında" birileri tarafından işletiliyor ve kazandırıyor. meblağ iyi bir meblağ olduğu için, pek çok özel banka çok çok iyi oranlar verirken ve işletmeye hazırken... resmi kanun bunun için, parayı "mevcut devlet bankasından başka bankada işletmeniz yasak" diye kalın puntolarla belirtiyor. bu sadece olaylar silsilesinin bir tanesi... bi' an önce reşit olup, bütün mal varlığını kendi üzerine alarak, birilerinin ekmeğine sürdüğü yağı ellerinden alması için yıllardır bekliyoruz.

düşünün ki, bi' çocuk için anne ve babasını aynı anda kaybetmek ne kadar zorken...
    bir de bi' başına geride kalan bir çocuğu sömüren, muhteşem bir "hukuk" devletinden ötürü 2000'lilerin reşit olması inanın çok önemli sözlük.

anlayacağınız bazılarına ne desem gg.
  • 2000'de reşit olmuş biri olarak esefle kınıyorum.

esefle ne demek bilmeden.
  • 2002 dünya kupası'nda 2 yaşında olanlar şu an gece kulüplerine rahatça girebiliyor. hayat çok acayip.
  • benim reşit olduğum yıl doğanların reşit olmasıdır. bugün de bir yaşınıza daha girdiniz değil mi şimdi?
  • 2000'liden olsa olsa ohşit olur.

(bkz: gemi yalıya çarparken holy shit diyen türk)
  • (bkz: aleyna tilki)