şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'de sola en yakın parti ilk 2 dönem ak parti idi. daha sonra değişen ideolojik konjonktür ile birlikte akp kendi prensiplerinden uzaklaşarak chp, mhp gibi sağ ideolojiye saptı. özellikle son dönemlerde mhp ile yaptığı iş ortaklığı akp'yi bambaşka bir eksene taşıdı.

    2001'de sınıfsız, ırksız, eşit bir toplumu savunarak göreve başlayan akp hükümeti, 2008'den sonraki süreçte fetö etkisiyle de olduğunu düşündüğüm sebeplerden ötürü önce osmanlı, sonra türkçülük gibi kutuplaştırıcı politikaları izlemeye bıraktı yerini.

    eminim ki cumhurbaşkanı danışmanları tarafından yanlış yönlendiriliyor, zira gençlik dönemlerindeki idealist erdoğan ile şu an ki erdoğan'ın siyasi kimliği arasında uçurumlar kadar fark var. bu durumdan hem dindar kesim, hem ülke üzerinde yaşayan farklı etnik unsurlar hoşnut değil. bu nedenle avrupa'ya sürekli bir göç dalgası var. çünkü türkçülük gibi evrensel olmayan yerli ideolojiler, diğer etnik unsurların ülkeye olan aidat duygusunu köreltiyor.

    halk kemalist zümre tarafından maruz kaldığı baskılar karşısında bir nebze nefes almak için ak parti'yi seçti. fakat geldiğimiz noktada islam dini ile taban tabana zıt fikirlere sahip olan mhp ile yapılan ittifaklar, atatürk’e hiçbir hakaret içermeyen eleştirisel yorumlar neticesinde tutuklanan kitleler, halkın onurunu ve güvenini sarsmıştır. eski bir ak partili olarak, akp'nin 2001'deki çizginize dönmesini ümitle bekliyorum.

    sayın cumhurbaşkanım bu yazım size ulaşırsa şayet lütfen beni saraya davet ediniz. halkın talebi olan birçok noksanlık var anlatmam gereken çünkü.