şükela:  tümü | bugün
  • kabul etmemiz gereken gerçek. türkiye olarak zirveye yerleştiğimiz yıllar olarak tarihe geçmiştir. bir daha hiç bu kadar güzel yıllar yaşanmadı.
    hem 90’ların yok olmamış ve süregelen izleri, hem de teknoloji ve internetle yavaştan tanışmanın masumiyeti.
    dünya kupası, örövizyon, dokun bana(daha çok 2001) güzeldi bence.
  • 2001'i de içine alarak kesinlikle katıldığım gerçeklik. dünya kupasına, galatasaray'ın galatasaray olduğu zamanlara, tarkan'ın hüp albümüne, anadolu lisesine girmeme, derslere asılıp deneme sınavlarında derece yapmaya başlamama rastlar.

orta sınıf bir aile olarak emek vermenin başarı getireceğine, devlet okullarında kaliteli eğitim alınabileceğine, ülkemizin dünyada saygın bir konumunun olduğuna inanabilmektir. mutluluktur.
  • üniversiteyi kazanmam ve akabinde beşiktaş'ın şampiyon olmasıyla kendini hissettiren durum. gerçi 3 kasım'da ufak bi kaza oldu ama o sayılmaz. yok hükmündedir.
  • benim açımdan o yıllarda, 5 veya 6 boş bira şişesi iadesine 1 bira gelmesi efsaneydi. şimdi 30 tane şişeye ancak 1 bira alabilirsin.
  • mircea luceskulu beşiktaşın şampiyonluğu ve şenol güneşli milli takımın dünya 3. ile bugüne kıyasla da enteresan bir analitiği vardır. güzel yıllardı çünkü ülkede dünya kupası maçlarından dolayı bazı işyerleri ve okullar tatil edilmişti.
    sokaktan hala motorlu dondurmacılar geçebiliyordu.
    siktir et.
  • alsancak garının çaprazında yer alan şu an otopark olarak kullanılan izmir büyük dersane yıllarımdır benim.liseden sonra öss 'yi hemen kazanamıştık (tabi bir yıl sonra ege üni.olmuştu) hafta içi kursuna yazılıp gittiğim dönemler ,tıpkı bir okul gibi.. o zamanlar alsancağa bizim oradan geçen 86 numara teleferik alsancak; hani şu eski körüğü kopuk sanos otobüslerle çankaya ya kadar milletle yapışık gidilen dönem.. ( ulan bunun neresi efsane değil mi? ama öyleydi .)

atv de ekmek teknesi dizisine kitlenmek..süha, kirli, cengiz,nusret baba,jale. aile deki kızlar vs. (ben bunları bir solukta nasıl yazdım yahu..hmm ,işte babacım efsane diyoruz ya)

beşiktaşımızın 100 .yıl şampiyonluğu... (cordoba, ronaldo ,zago, ahmet yıldırım, giunti, sergen, tümer, ilhan mansız,pascal,kaan dobra,ahmet dursun,ali eren) ağabeylere bak bee, ne güzel günler, ne güzel maçlar izledik...

sergen attı şampiyonluk geldiiii...

justin timberlake den cry me river dinlemek..

müzik grubumla ilk ciddi beste kaydı, akustik bateri kaydı yaptığım günler.. ahaha hiç unutmam öyle inanamıyordum ki ,heyecandan kulaklığı çıkartmadan tüm gün dinliyordum, bunu ben mi çaldım diye vay anasını..

kişisel bir efsane durumu oldu sanırım...güzel günler,aylar geçmiş.
  • hayatımın en güzel yıllarıydı. bir daha öyle güzel bir yıl geçirmedim. aradan yıllar geçmesine rağmen hâlâ o yılları özlerim.