şükela:  tümü | bugün
 • adeta mordor'un hükmünün başladığı an;

  sonraki süreçte chp'nin desteği sayesinde tayyip erdoğan'ın siyasi yasağı kaldırıldı, ardından siirt'te seçimler tekrar edildi ve modor meclise girdi. hatta gollum kadar yüzüğe önem veriyordu öyle ki şu açıklamayı yaptı milletvekili olmadan yıllar önce belediye başkanlığı seçimleri öncesindeki konuşmasında görsel

  işin özeti, orta doğu, balkanlar, kafkaslar arasında resmen orta dünyayı yaşıyoruz. elf idik, uruk hai olduk dostlar.

  hüküm dağı yağmur yağmur boran oluncaaa...
 • ecevit nasıl bakmış aslında her şeyi o bakışlar anlatıyor, devir teslim töreni değil sanki o zamanlar gövde gösterisi yapmışlar gelen kişilerle beraber.
 • vay amk, resmen arabanın anahtarının teslim edildiği an.

  yalnız bülent ecevit de zaten aslında yokmuş gibi bir şey.
 • resmen darkside'ın galaksiyi ele geçirdiği an
 • bir suser üşenmeyip arkaya imperial march müziğini montelese cuk uyar.
 • eski türkiye'yi çok güzel zannedenlerin salladığı gün.

  sivas katliamı, 28 şubat, pkk, dep'in kapatılması, faili meçhuller, dgmler, susurluk, hizbullah, hayata dönüş operasyonu, 2001 krizi, metin göktepe...... daha uzar gider bu liste.

  80 sonrasının apolitik anneleri ve babaları tarafından büyütüldünüz kabul ama bari açın okuyun be arkadaş. ha yanlış anlaşılmasın; yenisi çok güzel demiyorum ama eskisi de bir halta benzemiyordu.
 • goren de ecevit iktidarinda cok iyi yasiyorduk zanneder. o donemi bilmeyen genclere hatirlatalin halk eceviti yuzde 2 oyla yollamisti. dusunun halkin ofkesini. simdilerde o doneme guzelleme yapanlar o donemde ya zengindi ya baba parasi yiyordu. babasi esnaf olup krizden kepenk kapatan hic kimse o donemlere ozenmez. turkiyenin karanliktan ve acizlikten kurtuldugu donemdir 2002.
 • o zamanlar herkeste bir ümit vardı, bir iyi bir kötü de olsa adalet bir şekilde işliyordu ve denetim mekanizmaları devre dışı bırakılmamıştı. yurtdışında ülkenin bir saygınlığı vardı, mesela askerlerimizin başına çuval geçirilmemişti. sonra şehitlere kelle denmiyordu, egedeki adacıklara yunanistan el koymuyordu. siyasiler gene hırsızdı ama en nihayetinde hepsi dibine kadar milliydi. haburdan teröristleri davul zurna ile ülkeye sokmuyorlardı, açılım diyerek alenen şehirlerde silahlanmalarına izin vermiyorlardı ve oy için mitingde abdullah öcalanden mektup okutmuyorlar yada özerklik verelim demiyorlardı. o zamanki türkiye nasıl bir zenginliğe sahipse 17 yılda yüz milyarlarca dolar çalmalarına rağmen kaynakları hala bitiremediler. gerçi dibi göründü artık.
 • --- spoiler ---

  uzun zaman önce, uzak bir galakside....
  savaş! cumhuriyet zalim sith lordu kont dooku'nun saldırıları altında dağılıyor. her iki tarafta da kahramanlar var. kötülük her yerde. ani bir baskınla zalim droid lider general grievous cumhuriyet'in başkentine girdi ve galaktik senato lideri şansölye palpatine'i kaçırdı. ayrılıkçı droid ordusu kuşatılmış şehirden değerli rehinesiyle kaçmak üzere... iki jedi şövalyesi ise şansölye'yi kurtarmak üzere ümitsiz bir görevi üstlenmiş durumda....
  --- spoiler ---
 • çomarlık o zamanlardan belliymiş. abdullah gül'ün yanındaki milletvekillerinin kameraların önüne atlaması, bağıra bağıra konuşması, birbirlerini iteklemeleri falan. nerede cumhuriyet beyefendiği, nezaketi, nerede bunlar.