şükela:  tümü | bugün
 • üçüncü olduğumuz ve tarihimizin en başarılı turnuvasını geçirdiğimiz 2002 dünya kupası'nda hakkımızın yenmesi olayıdır.

  şöyle ki her dünya kupası'nda aynı grubu sırasıyla birinci ve ikinci bitiren takımlar finale kadar birbirleriyle karşılaşamıyor. 1998'de de, 2006'da da, 2018'de de format bu şekilde. ama 2002'de format aynı gruptan çıkan iki takımın yarı finalde karşılaşmasına izin veriyor ve biz de bu sebeple yarı finalde o sene şampiyon olan brezilya'yla karşılaşıp eleniyoruz ve final şansını yitiriyoruz.

  her zamanki formatta olsa olacak eşleşmeler:

  türkiye-güney kore
  ispanya-senegal
  irlanda-isveç
  italya-japonya

  biz güney kore'yi üçüncülük maçında geçmiştik, gene geçeriz. karşımıza çeyrek finalde ispanya-senegal galibi geliyor. senegal'i zaten çeyrek finalde geçmiştik, ispanya'ya karşı nasıl oynardık bilemiyorum ama güney kore'nin penaltılarda gectigi ispanya'yı biz de geçebilirdik. öbur taraftan isveç-irlanda galibi ile italya-japonya galibi oynayıp yarı finalde rakibimiz olacak. italya'nın o turnuvada güney kore'ye elendiğini göz önüne alırsak yarı finaldeki rakibimizin japonya-isveç galibi olması muhtemel. 2002'deki milli takım her halükarda elerdi bu iki takımı ve finale çıkardı.

  sözün özü her zamanki format uygulansa finale çıkacağımız bir turnuvada 1 sefere mahsus farklı format uygulanmasından ötürü hakkımız yenmiş ve potansiyel bir finalimiz iç edilmiştir.
 • tiner mi bu bali mi
 • koca ülkeleri yiyen düzenin bir maçı yemesidir. ülkeyi kurtaracaksa yesinler kardeşim. demokrasi getirseler daha mı iyi?
 • arkadaş nijeryalı galiba!!!
  ulan senin memleketinin hakemi, cücü bey sıçtı adamların ağzına...
  2002 dünya kupasına gelirsek hala kafamda hasan şaş'ın golünde yediğim sandalyenin izi var!!!
  (bkz: 2002 dünya kupasını lise kantininde izleyen nesil)