şükela:  tümü | bugün
  • 50 karakter sınırı sebebiyle bu şekilde dile getirebildim. 2002 öncesinde olan her kötü olayın tek sebebi hükümet iken( şehit cenazeleri, eflasyon, hayat pahalılığı, sağlık sistemi, benzin fiyatı, vergiler, yolsuzluklar, kuyruklar, karneyle ekmek vs hepsinin sorumlusu hükümet) sonrasının sorumlusu hep başkası oluyor onların gözünde.

evet sorgulanması gereken ilk mecra tabii ki de o anki mevcut iktidar olmalı. haklılar ancak gel gör ki 2002 sonrasına bakıyoruz yok arkadaş hiçbir kötü olayın sorumluluğunu kabul etmiyorlar. samimiysen ne abd ne israil ne o lobisi ne bu lobisinden medet umma. benim hatam de ya.

her seçim öncesi afişlerde oyunuzu verin şehitler gelmeyecek diyorlar seçim bitiyor onlarca ailenin otağına ateşler düşüyor. ana evlatsız evlat babasız kalıyor ama sorumlu olarak dış mihraklar gözümüze sokuluyor.

benzin mazot 6 tl olmuş opec belirliyor dolar artıyor bizim suçumuz yok deniyor. vergiler artıyor faiz lobisi suçlu oluyor. ağaçlar kesilmesin diye gezi direnişi oluyor 7 düvel hükümeti indirmek istedi oluyor. muhalif ne kadar gazete tv yazar varsa hepsi susturuluyor suçları hükümeti yıkmak oluyor. düşünce özgürlüğü kalmadı. sindirdiler insanları. işinden gücünden olma korkusuyla kimse gık çıkaramıyor ama onlar bunu biz başarılayız diye algılıyor. aklıma onlarca kötü olay geliyor ama sorumluluk alan tek bir hükümet yetkilisi gelmiyor maalesef.

bakalım ne olacak halimiz? yav arkadaş bir sorun varsa gerçekten biz bunu yanlış yapmışız deyin istifa edin. halk o zaman daha çok sever sizi. ne kadar hak hukuk gözetiyor bu adamlar der belki. ama ah o koltuğun sıcaklığı yok mu ah o koltuk sevdası.

neyse.

not; bu yazdıklarımın sorumluluğu bana ait değildir. cehape bana zorla yazdırdı.