şükela:  tümü | bugün
  • 15 yıl sonra yaşadıklarını anlatmış.
    aha burada
  • anlattıklarını baştan sona okuduğum 2002 yılının gencidir. muhtemelen ben şu an onun o zamanki yaşlarındayım. karşılaştırdım kendimi ve düşününce gördüm ki ben sadece fiziksel olarak genç biriyim ancak ruhsal olarak genç biri değilim sanırım buna karar verdim. belki de 2002 yılında yaşasaydım ben de öyle olurdum bilmiyorum.

ancak şu olayı 2017 türkiyesi'nde yaşayan biriyle empati yapsak büyük bir endişe, gerginlik ve hak gasbı olarak görüp hayatımızın en berbat anı olarak anlatırdık belki. çünkü geçmişe göre daha ciddi, tedbirli, duyarlı ve buna bağlı olarak hakkının korumanın peşinde olmaya çalışan insanlarız ya da böyle olmak zorundayız. o zamanlar insanlar daha mutluymuş, rahatmış. genci de ucuk kafalı genç gibi gençmiş işte. haliyle şöyle bir olay bile eğlenceye dönüşmüş onun için.
  • anlattıklarında ilgimi çeken en önemli olaylardan birisinin bilmem kim milletvekilinin yakını nerede ? seni hiç bırakmıyoruz, nah çıkarsın buradan minvalinde polisin meydan okumasını anlatan genç. ( şimdinin orta + yaşlısı ) ( aynı döneme denk geldiğimizden yazdıklarında, yaşadıklarında herhangi bir abartı bulmuyorum )

eminim ki anlattıkları harfi harfine olmuştur. gece okurken hem güldüm hem de eskiye olan özlemim arttı.

şimdi olsa, neler neler başına gelirdi de bunları anlatacak anısı olmazdı, kabusu ( -ları) olurdu.