• afyonkarahisar, akp bittikten sonra bile akp'ye oy vermeye çalışacak bir ildir.
  • "siz hakaret ettikçe anadolu sikecek sizi". ne bok yerse yesin anadolu bu saatten sonra, görücez kim kimi sikecek. bizim işimiz bile olmaz zaten, açık bir şekilde de görülüyor şu anda bile akp nin kimleri de kullandığı, kimlere de eziyet ettiği. kendi kitlesine köpek muamelesi yapan adamlara oy verenler, bizim şehrimizde niye bir tanecik bile doğru dürüst kitabevi yok lan diye sormaya tenezzül bile etmeyen, hatta çok darlanınca kitapçı yakan tipler bizi sikecekmiş. korkucak gibi oluyorum sonra gülme tutuyor. gördük 15 yıldır nasıl "yönetildiğini" ülkenin. dış politikasından ekonomisine eğitim sisteminden peyzaj a bu kadar keko ve eline yüzüne bulaştıran bir kitle yönetmemişti türkiye cumhuriyeti'ni daha önce. tıpkı izledikleri diziler gibi vıcık vıcık, tıpkı izledikleri yarışma programları gibi düzeysiz ve en fazla "hitabeti iyi" denilebilecek insanlar ülkenin içine sıçarken, işçi ölümleri cumhuriyet tarihi rekoru kırıyorken, her hafta başka bir köylü eylem yapıyorken, ülke işsizlikte tarihlerinin en büyük krizlerini henüz atlatan yunanistan ve ispanyayı üçüncülük ile takip ediyorken "anadolu sikecek sizi". işte olayınız bu. anca bu kadarsınız. "koyduk,gömdük" muhabbeti.. çünkü maç yapıyoruz amk salakları, burası da ülke değil survivor yarımadası. napacaktık? "ok kardeş helal millet seçimini yaptı, sizin şehirler şahane, bence de koca kodumunun karadeniz kıyısında bi tanecik bile rakı içilecek yere gerek yok, kütüphane falan meeh boşver, ooo doğru afyon da inanılmaz avmler var onları gezdirirsin kardeş, oo sivas caddesi bu caddede kadınlar sigara içip yürürse sıkıntı mı? helaaaal süpersiniz kardeş" mi takılacaktık.

herkes hakettiği gibi yaşayacak, merak etmeyin, 2000 başlarından bugüne dek aşırı hızlanan ve bedavalaşan bilgi, teknoloji akımından biz tüm leşliklere rağmen alacağımızı alıyoruz, çok ama çok fazla şey öğreniyoruz. yoksa sizleri para sahibi (size nah koklatırlar) kodaman residans sahipleri mi rönesans a götürecek sandınız? yoksa size bilgiyi onlar mı getirecekti? bu kadar kapitalizme bu kadar paraya yine bilgiyi seçmediniz, her daim bilgiye, öğrenmeye, sanat'a karşı oldunuz, bunun bedelini her zaman ödemek zorunda kalacak, her zaman geride olacak, her zaman vebalini taşıyacaksınız. elinizde bu kadar para, kendi brujuvazinizi bile yaratmaya kalktınız, müsiadlar kurdunuz vs vs ama olmuyor olmuyor olmuyor çünkü siz günün sonunda kitap okuyan, müzik açıp arkadaşlarıyla bilimden, bir kitaptan, insan psikolojisinden, tuhaf spor dallarından, kadınlardan-erkeklerden konuşan biri olamadınız, insancıllaşamadınız, koydunuz çekirdeği, çayı açtınız survivor u, dün gece 2-3 arkadaş arabaya aldığınız fahişe bi iki kere aklınıza geldi, sonra televizyonda leş bi şarkıcının göğüslerini gördünüz, bok gibi davrandığınız karınız yemeğe çağırdı, acıktınız, hepsini unuttunuz geçti, bir gün daha bitti.

yakında göreceğiz o dibin dibinden yardım istemeye başladığınız zaman. türkiye'yi ne zaman siz kurtardınız da şimdi yapacaksınız veya bizi silebileceksiniz? çok geç, her şey ortada, her şeyi elinize yüzünüze bulaştırdınız, işler öyle ya da böyle değişiyor, değişecek.
  • bursa gelişmiş bir çomaristan olduğu için yadırgamadığım, içlerinde yaşamak istemediğim illerdir.
    lakin öyle bir yer var ki yıllardır şanla şerefle eskişehir.
  • en az göç alan şehirlerdir aynı zamanda.

evet akp'liler bile akp'lileri sevmiyor.
  • bankada en çok döviz bulunduran iller reisin deyimiyle vatan hainleri ile alakası var mıymış bakmak lazım.

ilk beş il: kayseri, kırşehir, yozgat, nevşehir ve aksaray

oha baktım şimdi beşte beş... lan olamaz böyle bir şey! bunu kabul edemeyiz. akpliler bu utanç listesine dahil illerden gelecek oyları kabul etmemeli. bir şey yapmalı!
  • aslında çoğunluk için hede açmak gereksiz. zira hesap ortada. asıl olan vermeyenler ki aksi tarafta yoğunluk gösterenler. bu aksi durum iyi analiz olmalıdır. süreklilik arz eden iki il hemen yazılayalım.

1. kırklareli

2. tunceli

düzenleme: imla.
  • 1982 anayasa referandumu asker sandığın başında bekliyor.

zarf ince beyaz bir kağıt evet pusulaları beyaz, yalnız hayır pusulaları mavi basılmış. o ince beyaz zarfın içine hayırı koydun mu fark ediliyor. sonuç %92 evet

benim sülalem hayır'ı basmış benim başım dik. yarın bir gün bu adamdan da mağdur olacaksınız, sizin çocuklarınızın da benim çocuklarımın yüzüne bakmaya yüzü olmayacak. sizin de emin olun kulaklarınızı çınlatacaklar.
  • savunmak gibi olmasın da, kırşehir merkez ilçesi, referandumda hayır demiştir.
  • hangileriyse bütün suriyelileri beslemesi ve
    lüzumunda savaşa gönderilmesi gereken
    illerdir.
hesabın var mı? giriş yap