şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her yeri betonlaştıranlara inat izmir’in göbeğindeki inciraltı’nı moloz yığınından kurtarıp 30 bin fidanla kent ormanına dönüştüren belediyenin imza attığı değişimdir. ondan sonra tabi sevmezler izmir’i.

  burdan görebilirsiniz

  (bkz: 2006-2017 bodrum yalıkavak'taki ibretlik değişim)
 • arda turan muhabbetleri varken pek ilgi çekmeyecek başlıktır maalesef.

  dünya üzerindeki her şeyi eleştirebilip, yargılarız saatlerce hatta günlerce bıkmadan ama bu tarz konular hmm iyiymiş dedirtmekten öteye gidemiyor cağnım ülkem insanında.
 • üstteki resmi 2018 alttaki resmi 2004 sanan tek ben mi varım acaba?

  öyle alışmışız ki..

  emeği geçen herkesi tebrik ettiğim değişimdir.
 • müthiş güzel bir yer oldu burası. yeşilliklerin arasında bisiklet sürüp deniz kıyısına gidip flamingoları izlemek çok keyifli.
 • bundan bi 10 yıl sonra o ağaçlar büyüyünce daha da güzel olacaktır. bunu düşünen, icraate geçiren, ranta göz yummayan ve mücadele eden her kim varsa ellerinden öperim.
 • 2004 yılında çekilmiş çıplak halini gösterir fotoğrafı ve manzarayı görünce aklıma hemen "sinop'ta nük. santral için haritadan silinen orman" konu başlığı ve yok edilen güzelim ormanlık alan geldi.

  umarım ileride buraları da yok bilmem kaç odalı yazlık saray, tesis, rezidans, konut, avm, yol, millet bahçesi bilmem ne adı altında işgal edip en nihayetinde betonermeye teslim edip anasını bellemezler.

  yaşanılan onca doğa katliamının arasında bizi resmen zamanın gerisine götürmüş gibi şaşırtan ve bu güzelliğin oluşturulmasına katkı sağlayan herkese teşekkürler.
 • herkes hakettiği gibi yönetilir. sonuçta belediye başkanlarını seçenler izmirliler. teşekkür edilmesi gerekenler onlar.

  tanım: gelecek düşünülerek yapılan projedir.

  tamam yukarıda çok güzel şeyler yazdım ama, bizim günahımız ne ankara'da oturuyoruz biz? bi bitmedi çilemiz.
 • doğal bitki örtüsünün rant için yakılıp yıkılması, çıkan molozla denizi doldurup üzerine orman dikme hadisesi.

  emeği geçenin emeğine sokduum değişim.

  edit: kaynak

  "projenin bu bölümüne şerh koyduklarını belirten kocaoğlu, “bunu yapamayacaklarını söyledim. kent ormanı’nı bizim ağaçlandırdığımızı anlattım. dolgu olduğunu, zemin bulunmadığını dile getirdim. "

  orası sivrisinek yuvası bataklıksa körfez'in amına koyulduğu için bataklıktı.

  bostanlı'da inciraltı'nda yazın deniz kıyısının halı gibi yosunla kaplı olduğunu ve balık ölüsü gibi koktuğunu bilen bilir.

  izmirli diğer illerdeki rezilliği görüp bu saçma ormanı icraat sanıyor.. ölümü görüp sıtmaya razı olma duurumu. kaldı ki inciraltı şehrin ortası filan değil.
 • molozla denizi doldurup üzerine orman dikme hadisesiymiş..

  bataklıktı lan orası, sinek yuvasıydı, piçti orası..

  edit: saçmalığın sahibi kaçmış.