*

şükela:  tümü | bugün
 • 23 eylül-2 ekim 2005 tarihleri arasında sırbistan-karadağ’ın belgrad, podgorica, novi sad ve vrsac şehirlerinde düzenlenecek olan turnuva.

  eleme gruplarında türkiye e grubunda yer alıyor, rakipler: bosna hersek, estonya ve hollanda
 • katılma statüsü öncekilerden epey farklı olan şampiyona. bahsi geçen statü galiba şöyle imiş:
  -ev sahibi ile geçen turnuvanın ilk 4 ülkesi doğrudan finallere katılıyor.
  -diğer ülkelerden sadece en güçlü 19 tanesi elemelerde yer alıyor. (ki bu durum -elemelere zayıf takımların katılamaması- bence pek de iyi bir şey değil). bu ülkeler 1 üçlü, 4 de dörtlü grup oluşturuyor ve eylül 2004'te yapılacak çift devreli lig maçlarından sonra gruplarında ilk ikiye giren takımlar finallere kalıyor.
  -geri kalan 9 ülke üçerli 3 gruba ayrılıp mücadele edecek. bu grupların birincileri şampiyona'dan kısa bir süre önce sırbistan'da bir turnuva daha yapacaklar (e yeter ama!) ve bu turnuvanın birincisi de uzun bir yolculuktan sonra şampiyona finallerine katılmaya hak kazanmış olacak.
  (bkz: uzun hikâye)
  şimdi millî takımın toparlanmasını ve ilk eleme maçı için 8 eylül 2004'ü beklemek gerek!
 • 34. avrupa erkekler basketbol şampiyonası eleme grubu’nda 8-25 eylül tarihleri arasında yapılacak karşılaşmalarda (a) milli takım’ın maçları:
  8 eylül çarşamba bosna hersek-türkiye
  11 eylül cumartesi türkiye-estonya
  15 eylül çarşamba türkiye-hollanda
  18 eylül cumartesi türkiye-bosna hersek
  22 eylül çarşamba estonya-türkiye
  25 eylül cumartesi hollanda-türkiye
 • (bkz: #3367775) *
 • http://www.milliyet.com.tr/…05/01/16/spor/bbas.html
  türkiye grupta 1. olursa direk üst tura çıkacak ama litvanya varken 1 zor bence.2.olursa a grubu 3. süyle, 3. olursa a grubu 2. siyle eleme maçı oynayacak, a grubu takımları:
  italya
  almanya
  rusya
  ukrayna

  a grubunda ukrayna 4.olur büyük ihtimal. diğerleri paso .aşaklı takımlar, italya almanya ilk iki olur gibi. rusya gard mevkinden dolayı sıkıntı yaşasa da andrei kirilenko gibi canavar adamlar var takımda. türkiye 1 olamassa hırvatistanın üstünde 2. olsun, karşı gruptan rusyayla eleme oynasın diyorum.gerçi tanjeviç italyanın ciğerini bilir,bu da türkiye için avantaj olabilir ama adamlar tıkır tıkır makine gibi oynuyor ve oyun disiplininden hiç kopmuyor ki bunlar türk milli takımına ters gelen şeyler.

  edit: efes cupta görüldüğü kadarıyla rusya kafadan bir amerikalıyı oyun kurucu yaparak kısa yoldan işi çözmüş, taş gibi olmuşlar. almanya da muhtemelen nowitzkiyle coşacaktır. italyayı istanbulda farklı yensekte maçı izlemediğim için iddialı konuşamıycam ama yapılan süper savunmada hakem toleransının ne kadar etkili olduğu çok önemli, nitekim hakem savunmanızı rezil de eder vezirde. neticede ilk turda litvanyanın üstünde grup birincisi olursak cidden süper olur, bence eleme turuna mümkün olduğunca bulaşmamak lazım; potansiyel rakiplerin hepsi sakat takımlar.
 • grubumuzun favorisi litvanyanın jasikeviciussuz oynama ihtimali düşünüldüğünde çok da zor bir kura çekmediğimizi söyleyebileceğimiz şampiyona.
 • önemli oyuncularımızın kariyerlerinin şu ana kadar ki en iyi dönemlerinde olduğu gerçeğini düşünerek madalya alabileceğimize inandığım şampiyona.
 • milli takımın maç kazanbilmesi için rakiplerini 70 sayının altında tutması gereken şampiyona...deplasman psikozu altında skorerlerimizin 3 sayı yüzdesinin %30 ve altında seyredeceği öngörülerek ve takımımızın skorda geri kaldığında setlerden ve oyun disiplininden uzaklaşarak, 5 numaraya kadar dış şuta dayalı oynadığı düşünüldüğünde skorda 70-75 ortalamasını bulması zor olacaktır...bu yüzden milli takımın rakibi 70 sayının altında tutabilmesi takımın başarısında belirleyici olabilir...