şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 3. dunya savasinin kudus'e atilacak bir nukleer bomba ile bu yilda baslayacagi tahmin ediliyor. (bkz: bible code)

yilsonu editi:
    deeeeermi$im.....
  • çogzel yıldı. yazın her yerde çakkıdı çalardı. son milli şefimiz ahmet necdet sezer başımızdaydı ve lana del rey surat ifadeli zevceleri sayın semra sezer hanımefendileri televizyonlarda arz-ı endam eylerdi. eminanım’ın henüz hermes çantaları yoktu. reisiniz arap ülkelerine laikliğin ne süper bir şey olduğunu anlatırdı. üniversite ve kamu personel sınavına şike karışmamıştı. yargı vicdanı hür insanların elindeydi. ordu cibuti ordusu’ndan daha niteliksiz hale getirilmediği gibi güneş sanki daha bir güneşliydi. her kültürel sınıfın üzerinde birleştiği şarkı turkish paint it black ebru yaşar-yeşillenirim’di. hilal cebeci’nin memeleri o zaman da bomba gibiydi.

sni çk özlyrm 2006.
  • 20-06

ikibinaltı ---> bikinialtı ----> bikini bottom

neymiş ? 2006 kutlu sponge bob square pants yılıymış!! yaa yaaa

bu mük-kemmel atlayışın her hakkı artfum dacırın yastığının altında saklıdır.
  • türk sinemasının enginlere sığmayıp taştığı yıldır.

bir film* dar bütçeyle çekilmiş, halk ve eleştirmenler çok beğenmiştir.

bir film* dar bütçeyle çekilmiş, halk ve eleştirmenler tarafından kaale alınmamıştır.

bir film* çok geniş bütçeyle çekilmiş, halk ve eleştirmenler beğenmiştir.

bir film* geniş bütçeyle çekilmiş ne halk ne eleştirmenler beğenmiştir.

bir film* vasat bütçeyle çekilmiş, halk beğenmiş, eleştirmenler lanetlemiştir.

bir film* çok geniş bütçeyle çekilmiş, halk beğenmemiş eleştirmenler beğenmiştir.

bir film* dev bir bütçeyle çekilmiş, halk akın etmiş, eleştirmenler mesafeli durmuştur.

her türlü film kombinasyonu gerçekleşmiştir yani.

zaten şu an itibariyle türk halkının yıllık sinema bütçesi aşıldığı için hiçbir filme patlama yapacak potansiyel kalmamıştır.
  • bu tarihte şöyle bir forward mail gelmişti bana;

yasiniz ve çukulata

okudugunuz yazida
    yapmaniz
    gereken hesaplari yapiniz ... vakit kaybetmeyeceksiniz
    egleneceksiniz..
    1. haftada kaç defa
    çukulata
    yemek içinizden geçer...? (0 dan büyük 10 dan küçük olmalı)
    bu sayiyi 2 ile çarpiniz
    (çift sayi olmasi için)
    5 ekleyin
    sonucu 50 ile çarpin
    hesap
    makinazi çikartmanizi bekliyorum..
    2006 da yasgününüz
    geçti ise
    1756 ekleyiniz. eger
    henüz
    geçmedi ise 1755 ekleyiniz...simdi dogdugunuz yili
    bu sayidan çikartiniz (4 haneli rakam).
    sonuç üç haneli bir
    rakam degilmi, birinci hane sizin çukulata yemek istediginiz gün sayisi....
    son iki hane ise......¡¡ sizin yasiniz !! (¡¡¡
    eveeeti
    ¡¡¡ yasinizzz !!!)
    2006, kainatin sonuna
    kadar bu
    hesabin tutacagi tek yildir,
    sizde bu tuttugu sürece arkadaslariniza
    gönderin
    >> >>>>
  • kemoterapi tedavisi gördüğüm yıl. (hüzünlü, yorucu)

kadın vücudunu tam olarak keşfettiğim yıl. (rüya gibi)

sevgilimin beni terkettiği yıl. (yıkıcı)

2009 senesinde beni aldatan sevgilimle çıkmaya başladığım yıl. (yorumsuz)
  • kişisel tarihimin en fırtınalı yılıydı.
    hayatımın çatısı uçmuştu ve kısa bir süre sonra teras katındaki yeni bir hayata taşınmıştım.
  • bu entry'min sayısı ve (bkz: yazarın doğum yılıyla entry sayısının aynı olması) başlığında anlatmaya başladığım yıl yıl hayat hikayemin 26. yılı.

dersanedeki bir öğrencinin telleri kopuk bir gitarını bana vermesiyle gitarla tanıştığım, en küçük kardeşimle birlikte kendi kendimize gitar çalmayı öğrendiğimiz yıl. sınavdan önce gitarı çocuğa geri vermiştim. yazın en küçük kardeşim yalova'da çalışmış ve yeni bir gitar almıştık. (ki hala kardeşimdedir bu gitar.) ilkbaharda dersanelerle anlaşmalar zamanında oluşan bir anlaşmazlık sonucu dersaneden ayrılmam, dersane kurucularının bir sene sonra geri almak üzere benim başka bir dersaneyle anlaşmamı sağlamaları.

gittiğim o dersane, benim en mutlu dersanecilik yaptığım yer oldu, kadro genelde gençti. o kadrodan hala görüştüğüm biri var evet.

önceki: (bkz: 2005/@proust)
    sonraki: (bkz: 2007/@proust)
  • garip yıl.